استان ها > گیلان

تجار و بازرگانان در خط مقدم جنگ اقتصادی/ تامین منابع ارزی یکی از مشکلات تجار است

ورگ/گیلان دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی با بیان اینکه بخش خصوصی، تجار و بازرگانان سربازان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند، افزود: گسترش روابط تجاری نیازمند دو فاکتور «دانش و اطلاعات کافی در حوزه منابع بین‌المللی» و «اطلاع از قراردادهای حقوقی و اقتصادی بین‌المللی» است.

محمد خزاعی امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: امروز با وجود وضعیت فروش نفت، تحریم‌ها،کمبود منابع ارزی در یک عرصه جنگ اقتصادی هستیم.

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی با بیان اینکه بخش خصوصی، تجار و بازرگانان سربازان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و یکی از مشکلات فعلی تامین منابع ارزی است، افزود: گسترش روابط تجاری نیازمند دو فاکتور «دانش و اطلاعات کافی در حوزه منابع بین‌المللی» و «اطلاع از قراردادهای حقوقی و اقتصادی بین‌المللی» است.

وی گفت: با گسترش تعاملات اقتصادی بین‌المللی، مسائلی نظیر تسهیل تجارت، افزایش صادرات و همچنین همگن سازی مقرارت بین‌المللی، حمایت از توسعه صادرات و بخش خصوصی، قدرت نفوذ دیپلماسی بیش از پیش اهمیت یافت و تعدادی از تجار و کارآفرینان بزرگ جهان اتاق بازرگانی بین‌المللی(ICC) را با هدف دفاع از بخش خصوصی کشورها و تلاش برای توسعه و تسهیل تجارت داخلی و خارحی تاسیس کردند.

خزاعی ادامه داد: ICC نمایندگی ۴۵ میلیون کسب و کار را در سراسر جهان بر عهده دارد و ۱۰۸ کشور نیز در آن عضویت دارند که محور فعالیت‌های آنها بر سه حوزه مقررات گذاری، سیاست گذاری و داوری متمرکز است.

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی با بیان اینکه اتاق بازرگانی گیلانی یکی از فعالترین اتاق‌ها در کشور است، بیان کرد: در ایران نیز کمیته ایرانی ICC، شعبه ایرانی اتاق بازرگانی است که رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ریاست آن را برعهده دارد؛ کمیسیون‌های متعدد در حوزه‌های مختلفی مانند مالیات، بانکی، حقوقی، تجارت و سرمایه گذاری، اقتصاد دیجیتالی و … در کمیته ایرانی فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص اهداف و برنامه‌های کمیته ایرانی ICC، تصریح کرد: تسهیل مبادلات و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی بر اساس اصول اقتصاد بازار و از طریق تدوین مقررات و عرف های تجاری،ارائه سیاست‌ها و راه‌حل‌های بازرگانی و کمک به حل اختلافات، ایجاد هماهنگی در روابط اقتصادی، مشارکت با کمیته های ملی کشورهای عضو ICC، تقویت بنیه حقوقی و بین‌المللی اتاق بازرگانی و بخش خصوصی از جمله اهداف و برنامه‌های کمیته ایرانی ICC است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *