استان ها > ایلام

تاکید استاندار ایلام بر راه اندازی بازارچه‌های مرزی چیلات،  چنگوله و هلاله شمالی

ورگ/ایلام استاندار ایلام در دیدار با معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بر راه اندازی بازارچه‌های مرزی چیلات،  چنگوله و هلاله شمالی شد و گفت: نقش بازارچه های سه‌گانه در انجام مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین ایران و عراق بسیار حائز اهمیت است.

 قاسم سلیمانی‌دشتکی ، امروز دوشنبه ۸ دیماه در دیدار  با دکتر حسین ذوالفقاری  بر نقش بازارچه های مرزی در این شرایط تحریم، تاکید و اظهار کرد:  بازگشایی بازارچه های مرزی استان می تواند نقش مهی در توسعه اقتصادی منطقه و کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت مرزهای استان در مراودات بین دو کشور ایران و عراق خواستار تکمیل پروژه‌های مرزی در استان شد و گفت: امروز رابطه حسنه‌ای بین این دو کشور برقرار است که این مهم ضرورت توجه به پروژه‌های مرزی استان را دو چندان کرده است.

سلیمانی‌دشتکی در ادامه خواستار راه اندازی بازارچه‌های مرزی چیلات،  چنگوله و هلاله شمالی شد و گفت: نقش بازارچه های سه‌گانه در انجام مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین ایران و عراق بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر زیرساخت مرزهای چیلات و چنگوله آماده شده است و بازارچه هلاله شمالی نیز که از مطالبات مهم استان بوده است خوشبختانه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی مصوب شده و برای تصویب به دولت می رود.

استاندار ایلام اظهار داشت: با انجام این مهم موفق به کسب مجوز برای سه بازارچه چیلات، چنگوله و هلاله شمالی خواهیم شد و این می تواند نوید دهنده روزهای خوب فراروی تجارت و بازرگانی استان باشد.

در این نشست معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور نسبت به خواسته ها و مطالبات استان قول مساعد داد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code