استان ها > زنجان

تامین‌کنندگان وسایل بهداشتی، جو بازار را متشنج نکنند

ورگ/زنجان فرماندار زنجان گفت: تامین‌کنندگان وسایل بهداشتی جو بازار را متشنج نکنند.

رضا عسگری در گفت‌وگو با ورگ، اظهار کرد: جامعه پزشکی همانند رزمندگان برای حفاظت از سلامت جامعه در خط مقدم سلامت قرار دارند. جامعه پزشکی در این مقطع تاریخی در خط مقدم بهداشت و سلامت همچون رزمندگان ایثارگرانه از هستی خود برای صیانت از سلامت جان آحاد جامعه گذشته‌اند. باتوجه به وجود بیماری ویروسی کرونا در کشور باید به هشدارها توجه شود اما اضطراب و نگرانی بی‌مورد در میان مردم نباشد.

وی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا در داخل استان زنجان نیز مشاهده شده است، عنوان کرد: از این پس باید بیش از پیش به آموزش‌های بهداشتی و نکات ایمنی توجه کرد؛ چراکه استان زنجان هم‌مرز با استان‌هایی قرار دارد که پیش از این در معرض بیماری فوق قرار گرفته‌اند.

فرماندار زنجان با بیان اینکه هم‌افزایی میان همه سازمان‌ها و ادارات برای پشت سر گذاشتن این شرایط بحرانی ضرورت دارد، افزود: همه ما مسئول هستیم و سازمان‌های دولتی در حال انجام مسئولیت‌ها و وظایف خود هستند، البته گفتنی است که در این میان همراهی مردم برای به ثمر رسیدن اقدامات نیز الزامی است.

وی با اشاره به اینکه نگه‌داری، حفاظت و سلامت افراد جامعه در این شرایط خاص باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: هرگونه کوتاهی در این خصوص احتمال وارد کردن خسارت جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. تامین‌کنندگان وسایل بهداشتی نباید با پرهیز از عرضه محصول در بازار جو را متشنج کنند؛ چراکه این عمل ناپسند در حقیقت نوعی خیانت محسوب می‌شود و این محتکران به اعتماد جامعه خدشه وارد می‌کنند. از این رو با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه تولیدکنندگان که جبهه مخالف احتکارکنندگان هستند امکانات پزشکی را به صورت داوطلبانه و با نازل‌ترین قیمت و گاهی به صورت رایگان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند، ابراز کرد: باید خیرین حوزه بهداشت معرفی و اقدامات خوب در سطح وسیع انعکاس داده شوند. ما تلاش می‌کنیم تا شرایطی ایجاد شود تا حداکثر بهره‌برداری از امکانات و آموزش‌ها صورت گیرد، بیش از پیش نیاز است که به مسئولیت‌های اجتماعی خود متعهدتر باشیم و بی‌تفاوت از کنار آن عبور نکنیم.

عسگری با اشاره به اینکه برای تسهیل مشکلات کارفرمایان و اصناف رایزنی‌هایی صورت گرفته است و استمحال وام‌های بانکی، بخشودگی جرایم و اقداماتی از این دست انجام شده است تا چرخ اقتصادی پابرجا باقی بماند، ابراز کرد: تبعات اقتصادی تعطیلی واحدهای صنفی ضروری است. روند توزیع و عرضه محصولات بهداشتی آغاز شده است و دغدغه‌ای در این خصوص نیست، از دستگاه‌های دولتی درخواست می‌شود که با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی مواد ضدعفونی را با قیمت تمام شده دریافت کنند.

وی به تاثیر انعکاس اخبار کذب و سیاه‌نمایی در فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم در بازنشر اخبار خوب و امیدوارکننده پیش‌قدم باشند و روحیه همدلی را در جامعه قوت ببخشند. همه ما به‌عنوان یک رسانه در مقابله با اخبار مایوس کننده تلاش کنیم و اجازه لطمه به اعتماد عمومی را ندهیم و اخبار و کلیپ‌های آموزشی تهیه شده توسط دانشگاه علوم‌پزشکی و ستاد مربوطه را تنها منبع معتبر شناخته و بازنشر می‌کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code