استان ها > کردستان

تازه واردان پیشتاز ثبت‌نام انتخابات مجلس در کردستان هستند

ورگ/کردستان تا پایان روز چهارم؛ ۹۵ داوطلب در کردستان ثبت‌نام کردند.

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در چهار روز گذشته از آغاز ثبت‌نام از داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه پنج‌گانه کردستان، نشان از آن دارد که در آغازین روزهای ثبت‌نام، تازه واردان حضور پررنگ‌تری از سیاسیون شناخته‌شده داشته و پیشتاز ثبت‌نام شده‌اند.

بااین‌حال شمار ثبت‌نام شدگان در این استان، در پایان روز چهارم به ۹۵ نفر رسید.

نگاهی به حضور چهره‌های ثبت‌نام شده نشان از آن دارد که به‌جز رییس کمیسیون نفت مجلس پنجم و چند تن از نمایندگان ادوار و فعلی مجلس، نمایندگان سابق و فعلی و برخی فعالان سیاسی و اجتماعی شناخته‌شده در چهار روز گذشته از زمان ثبت‌نام، داوطلبی خود را برای انتخابات مجلس یازدهم اعلام نکرده‌اند.

جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزارنفری کردستان، شش نماینده از پنج حوزه انتخابیه بیجارگروس، سقز و بانه، سنندج، دیواندره و کامیاران، قروه و دهگلان و مریوان سروآباد در مجلس شورای اسلامی دارد.

این تعداد نماینده کردستان در مجلس، در ۴۰ سال گذشته ثابت مانده است. ثبت‌نام داوطلبان مجلس یازدهم همزمان با سراسر کشور در حوزه انتخابیه شهرستان‌های کردستان، در حوزه‌های اصلی به مرکزیت فرمانداری‌های سنندج، سقز، قروه، مریوان و بیجار آغاز شده است.

گزارش رسمی منتشرشده ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس در کردستان حاکی از آن است که تا پایان روز چهارم ثبت‌نام از داوطلبان، ۹۵ داوطلب با حضور در حوزه‌های انتخابیه کردستان و نیز وزارت کشور برای حضور در رقابت این دوره مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.

از این تعداد ۹۰ نفر مرد و ۵ نفر زن هستند. در تفکیک آمار هر حوزه انتخابیه هم، از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران ۳۷ نفر شامل ۳۵ مرد و ۲ زن، حوزه قروه و دهگلان ۱۱ مرد، حوزه انتخابیه سقز و بانه ۱۳ نفر شامل ۱۲ مرد و یک زن، حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد ۱۲ مرد و حوزه انتخابیه بیجار گروس ۲۰ نفر شامل ۱۸ مرد و دو زن برای رقابت در انتخابت مجلس یازدهم تا پایان روز چهارم ثبت‌نام کرده‌اند.

گزارش ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس در کردستان نشان از آن دارد که روند حضور داوطلبان در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه‌های انتخابیه کردستان، در روزهای سوم و چهارم ثبت‌نام، از روند پرشتاب‌تری برخوردار شده است؛ چنان‌که تعداد ثبت‌نام شدگان روز سوم ۲۵ و روز چهارم به ۳۶ نفر رسید است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code