استان ها > کهگیلویه و بویراحمد

بیشترین شکایات کهگیلویه و بویراحمدی‌ها از پزشکان جراحی ‌زیبایی است

‌رئیس سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین شکایات از پزشکان استان در حوزه های جراحی و زیبایی است.

دکتر «فرشید صادقی» در گفت وگو با خبرنگار ورگ گفت: افزود: مهم ترین اصل در درمان صحیح بیماران شرح حال درست پزشک، وقت مناسب، وسایل و امکانات، تجهیزات کافی و درخور و داروی مناسب است.

وی ادامه داد: در هر حوزه ای سلامت طبعا مسائل و اشکالاتی نیز وجود دارد که ما بسیاری از آنان را برطرف کرده ایم و رسانه ها باید سعی کنند ما را در حل این مشکلات یاری دهند و نباید با شلوغ کردن قضایا باعث بی اعتمادی در جامعه شوند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: گاهی بخاطر شرایط مالی و تفکرات سنتی وغلط، بیماران خود درمانی را بر پزشکان ترجیح می دهند و این مساله در دراز مدت عوارض بدی را بجا خواهد گذاشت.

صادقی ‌در فعالیت‌های انجام شده در خصوص پیشگیری از بیماری‌ها، تصریح کرد: آموزش اخلاق پزشکی بسیار حائز اهمیت است و این مساله تاحدودی در دانشگاه آموزش داده می شود اما اخلاق اصلی در محیط درمانی و در برخورد با بیمار صورت می گیرد .

وی بیان کرد: هم چنین در راستای پیشگیری از یکسری بیماری‌های عمومی و ‌خصوصی ‌پزشکان را در این زمینه آموزش دادیم تا به مردم و بیماران آگاهی های لازم را در جهت پیشگیری از بیماریها و فرهنگ دارویی و منع استفاده از داروهای محلی به بیماران انجام ‌دهند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد پیشگیری از بیماری‌ها را ملزم به همکاری همه نهادها از جمله سازمان نظام پزشکی، مراکز درمانی، صداوسیما و سایر رسانه ها با دانشگاه علوم پزشکی دانست و تصریح کرد: پیشبرد برنامه های درمانی و پیشگیری ما ملزم به ارتباط همه این دستگاه‌ها با ما دارد.

صادقی در مورد رسیدگی و بررسی تخلفات پزشکی  هم گفت: تخلفات به سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داده شده و در آنجا بررسی و حل و فصل می شود و در صورت عدم حل مساله به هیات بدوی فرستاده می‌شود.

وی بیان کرد: این تخلفات شامل گرانی خدمات، کم کاری، قصور و اشتباهات دارویی و درمانی است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به تعداد شکایت ها در زمینه رشته‌های پزشکی تصریح کرد: تعداد پرونده های قصور پزشکی که در هیات بدوی مانده زیاد نیست و جلسات تقریبا ماهانه انجام می شود و بیشترین شکایات از مربوط به حوزه جراحی و زیبایی است‌.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code