استان ها > لرستان

بیانیه گام دوم انقلاب در صدر برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت ورزش

معاون وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب در صدر برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت قرار دارد.

به گزارش ورگ منطقه لرستان، دکتر تقی‌زاده بیانیه گام دوم انقلاب را به‌عنوان منشور کاری وزارت ورزش و جوانان و درصدر برنامه‌ها و سیاستهای این وزارتخانه عنوان کرد.

وی که در آیین تودیع و معارفه مدیران کل ورزش و جوانان لرستان حاضر شده بود،  با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که به عنوان منشور کاری برای حرکت در آینده از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، ادامه داد: این بیانیه در صدر برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

این مسئول مهم‌ترین مخاطب این بیانیه را جوانان دانست و گفت: این سند یک دکترین و راهکاری است که به منظور اجرا در دهه پنجم‌ انقلاب مد نظر قرار گرفته است.

تقی‌زاده هسته مرکزی این دکترین را سپردن کار به جوان‌ها باهدف پیشرفت همه‌جانبه عنوان کرد و یادآور شد: وزارت ورزش و جوانان با تاکید دکتر سلطانی‌فر در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های ورزش و در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در سطح ملی و بین‌المللی، برنامه‌های خود را تدوین کرده است.

وی در ادامه مخاطب قرار دادن جوانان را از مهم‌ترین ویژگی‌های این سند عنوان کرد و گفت: برای مسئولان وزارت ورزش جوانان مایه افتخار است که در دستگاه‌های اجرایی امر جوانگرایی پیشگام است و امورات در همین راستا به نسل جوان انقلابی سپرده می‌شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در ادامه با تاکید بر این که ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای ورزشی به افکار عمومی معرفی شوند، لرستان را استانی قهرمان‌خیز دانست و عنوان کرد: ورزش این استان علی‌رغم داشتن قهرمانی‌های متعدد در سطوح جهانی، چالش‌ها و ضعف‌های فراوانی دارد. لازم است نسبت به برطرف کردن این مسایل اقدامات اساسی و جدی‌تری با همکاری هیات‌های ورزشی و مسئولان محلی انجام شود.

تقی‌زاده افزایش سرانه ورزشی در استان‌ها را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد و گفت: لرستان نیز باید تلاش کند سهم سرانه ورزشی خود را به استانداردها نزدیک کند.

وی اختصاص سهمی از درآمدهای حاصل از مالیات ارزش افزوده را یکی از راه‌های گسترش سرانه فضای ورزشی در استان‌ها دانست.

او افزود: تقویت خیرین ورزشی و همچنین واگذاری طرح های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی نیز راهکارهای مناسبی برای این امر مهم هستند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *