استان ها > لرستان

بهسازی و روکش آسفالت محور خرم‌آباد- پلدختر تسریع شود

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر تسریع در روند اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت محور خرم‌آباد- پلدختر تاکید کرد.

به گزارش ورگ، حیدر مطاعی در بازدید از محور خرم‌آباد-پلدختر با قدردانی از تلاش شبانه روزی راهداران گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل بارش تلاش می‌شود روند بهسازی و روکش آسفالت محور پلدختر- خرم‌آباد سرعت داده شود.

وی با بیان اینکه برقراری تردد ایمن و جلب رضایت مردم منطقه در اولویت است، افزود: کارهای زیادی در این محور انجام شده است و با توجه به ابلاغ اعتبارات ملی، اسناد خزانه و استانی انتظار می‌رود کار با سرعت بیشتری انجام شود و تا یک ماه آینده می‌توان کارهای ممکن را انجام داد.

مطاعی گفت: قطعات بزرگ در این محور بهسازی شده، قطعات کوچک نیز در حال انجام است که انتظار می‌رود با پیگیری و هماهنگی مسئولان ملی و محلی و با تکیه بر تمام توان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اقدامات همه جانبه‌ای صورت گیرد و تردد در این محور مهم و پرتردد ادامه پیدا کند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در طول مسیر پل‌های فلزی برای برقراری ارتباط  روستاها نصب شده است، اضافه کرد: برای افزایش ایمنی این پل‌ها نیاز است وزارت نیرو نیز در تنظیم بستر رودخانه، انجام دریواسیون و کاهش فشار آب بر جاده تسریع به‌عمل آورد.

وی در خصوص کمبود ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین در استان گفت: هر چند موضوع بالا بودن عمر متوسط ماشین‌آلات راهداری یک موضوع ملی است و در حال حاضر میانگین عمر این ماشین‌آلات بالای ۲۵ سال است ولی با توجه به شرایط خاص لرستان و خسارت‌های ناشی از سیل، اخیرا مبلغی اضافه بر سهم استان تخصیص یافته که معتقدیم باید نگاه ویژه‌ای در بحث ماشین‌آلات به لرستان داشته باشیم.

مطاعی گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از آبان سال گذشته تاکنون به انحای مختلف در بحث بارندگی‌ها، رانش، برف‌روبی وسیع زمستانی و پس از آن وقوع دو سیل بزرگ در فروردین سال جاری و خسارت‌های ناشی از آن مشغول کار شبانه روزی است که قدردان زحمات همه نیروهای استان، ستاد و مرکز در این رابطه هستیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code