استان ها > گیلان

بهره گیری از اقتصاد دریا محور یک ظرفیت منحصر بفرد در کشور است

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: بهره گیری از اقتصاد دریا محور و توجه به بخش گردشگری دریایی یک ظرفیت منحصر بفرد در کشور است.

 به گزارش ورگ ، رضا مسرور در نشست بررسی مطالعات طرح ساماندهی نوار ساحلی محدوده منطقه آزاد انزلی، عنوان کرد: بهره گیری از اقتصاد دریا محور و توجه به بخش گردشگری دریایی یک ظرفیت منحصر بفرد در کشور است.

وی افزود: با انجام برنامه ریزی صحیح و توسعه زیرساخت های گردشگری در نوار ساحلی این منطقه علاوه بر فراهم شدن بستر لازم جهت انجام سرمایه گذاری و کسب درآمد، شرایط لازم جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی و افزایش فرصت شغلی برای جوامع محلی فراهم می شود.

رئیس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی بلند مدت با نگاه کارشناسانه برای جانمایی مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و گردشگری در نوار ساحلی یک ضرورت اجتناب ناپذیر انجام شده تا علاوه بر ایجاد جذابیت های بصری در فاز تجارت و گردشگری به منظور جذب گردشگ، فراهم شدن بستر لازم برای ورود سرمایه گذاران نیز از سوی شرکت مهندسی مشاور طرح در نظر گرفته شود.

مسرور تصریح کرد: طرح تهیه شده بعنوان سند راهبردی برای ساماندهی نوار ساحلی و بسترسازی ورود سرمایه گذار در سواحل منطقه بوده است.

وی انجام مطالعات ساماندهی نوار ساحلی در منطقه آزاد انزلی را در نوع خود اقدام مناسبی در سطح مناطق آزاد و استان گیلان دانست و اظهار کرد: ضمن لحاظ کردن دغدغه های زیست محیطی رودخانه ها و سواحل منطقه، جهت گیری طرح مطالعاتی فوق باید به سمت ایجاد انگیزه و علاقه در میان ساکنان منطقه و سرمایه گذاران قرار گیرد تا شاهد رونق فضای کسب و کار و در نتیجه افزایش اشتغالزایی مرتبط با گردشگری در سطح منطقه به عنوان الگویی در سطح کشور باشیم.

گفتنی است  منطقه آزاد انزلی دارای ۲۳ کیلومتر نوار ساحلی است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *