استان ها > گیلان

بهره مندی از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در جهت رفع کاستی های حوزه سلامت

ورگ/گیلان فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه از ظرفیت بی نظیر قرارگاه در جهت رفع کاستی های بهداشت و درمان استان بهره خواهیم گرفت، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) یک قرارگاه جهادی عمرانی است و تنها هدف آن استقرار امکانات و رفاه برای مردم از جمله در حوزه سلامت است.

سردار محمد عبدالله پور در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پرشکی گیلان با بیان اینکه سپاه کمک کار دانشگاه علوم پزشکی و در تعامل با آن است، اظهار کرد: زیرساخت های بهداشت و درمان گیلان متناسب با جمعیت و نیاز استان نبوده و برازنده گیلان و بیماران نیست.

وی با اذعان به اینکه مشکل سلامت مردم، چالشی برای سپاه است و باید هرچه سریعتر رفع شود، افزود: در بحران کرونا شاهد ضعف زیرساخت های درمانی استان از جمله در شهر رشت بودیم و از این رو لازم دانستیم از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در رفع کمبودها و زیرساخت های معیوب و در واقع ناکافی گام برداریم.

عبدالله پور با تاکید بر اینکه از ظرفیت بی نظیر قرارگاه در جهت رفع کاستی های بهداشت و درمان استان بهره خواهیم گرفت، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) یک قرارگاه جهادی عمرانی است و تنها هدف آن استقرار امکانات و رفاه برای مردم از جمله در حوزه سلامت است و به هیچ وجه در ابعاد تجاری وارد کار نخواهد شد.

وی با اشاره به حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در گیلان طی ماه اخیر، خاطرنشان کرد: با روحیه و عزمی که از سوی سپاه و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) وجود دارد، یقینا مشکلات حوزه درمان از جمله بیمارستان های شهر رشت مرتفع خواهد شد و مردم از وضعیت کنونی نجات پیدا خواهند کرد.

زیرساخت های درمانی گیلان به شدت فرسوده و ناکافی است

دکتر ارسلان سالاری نیز در این دیدار ضمن قدردانی از همراهی مستمر سپاه با کادر سلامت از جمله در بحران کرونا، اظهار کرد: حضور سپاه در همه حال کمک کننده بوده و امروزه در راستای محرومیت زدایی این نهاد انقلابی، نیازمند کمک سپاه در رفع محرومیت از چهره بهداشت و درمان هستیم.

وی با اشاره به ضعف های عمده زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان از جمله در مراکز بیمارستانی و درمانی، افزود: زیرساخت های درمانی استان به شدت فرسوده و ناکافی هستند به گونه ای که در دوران شیوع اپیدمی کرونا شاهد بستری بیماران در کف بیمارستان ها از جمله در رشت بودیم در حالیکه چنین شرایطی اصلا در شأن مردم فرهیخته گیلان نیست و افزایش تخت های درمانی استاندارد حق مردم این دیار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به توسعه سلامت و زیرساخت های درمانی سایر استان ها با جمعیت کمتر از گیلان، گفت: نه تنها استان های همجوار بلکه استان هایی با جمعیت کمتر از گیلان به لحاظ توسعه و زیرساخت های درمانی از گیلان جلوتر هستند اما این استان به هر دلیلی در بخش بهداشت، درمان، آموزشی و فرهنگی دانشجویی، بسیار عقب است.

افرادی که حوزه سلامت گیلان را مظلوم نگه داشتنه اند، اکنون مدعی هستند

سالاری با بیان اینکه برخی ها عمدا یا سهوا در مظلوم نگه داشتن حوزه سلامت گیلان دخیل بوده اند اما اکنون مدعی هستند، تصریح کرد: بنده تمام تلاش خود را در جهت افزایش زیرساخت های درمانی و عمرانی استان به کار گرفته ام و تنها هدفم افزایش کمیت و کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی به مردم است به گونه ای که طی ماه های اخیر شاهد افزایش بیش از ۳۰ درصدی تخت های ICU در گیلان، استقرار چهار CT اسکن،  ورود پنج CT اسکن جدید در آینده نزدیک به استان، تجهیز بیمارستان های گیلان به بیش از ۸۵۰ قلم انواع تجهیزات پزشکی، افزایش ۶۰۰ تخت درمانی در بیمارستان های گیلان و سایر اقدامات ریز و درشت در سطح استان بوده است.

وی ادامه داد: در مسیر خدمت به مردم به شدت نیازمند حضور قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء(ص) در گیلان هستیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *