استان ها > گیلان

بهره مندی بالغ بر ۶۵ هزار نفر از خدمات ناظران سلامت گیلان

ورگ/گیلان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: از آغاز طرح ناظران سلامت تاکنون ۳۴ هزار و ۲۶۹ واحد صنفی و اماکن عمومی در استان گیلان از خدمات طرح ناظران سلامت بهره بردند.

سیاوش غلامی در گفت وگو با ورگ، از بهره مندی ۶۵ هزار و ۱۹۴ نفر از خدمات طرح ناظران سلامت از ابتدای اجرای این طرح تاکنون در استان خبر داد و اظهار کرد: طرح ناظران سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی و سپاه قدس گیلان در شهرستان های مختلف در حال اجرا است.

وی با اشاره به تعداد بهره وران واحدهای صنفی و اماکن عمومی استان از طرح ناظران سلامت افزود: از آغاز طرح ناظران سلامت تاکنون ۳۴ هزار و ۲۶۹ واحد صنفی و اماکن عمومی در استان گیلان از خدمات طرح ناظران سلامت بهره بردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، با اشاره به همکاری جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی در طرح مذکور اظهار کرد: طرح مذکور در قالب همکاری جوانان، داوطلبان و امدادگران با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه‌ علوم پزشکی استان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای صیانت از سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام می شود.

غلامی، با بیان اینکه ارائه خدمات داوطلبانه با رعایت کرامت انسانی بهره وران از رویکرد طرح ناظران سلامت است، گفت: این طرح با رویکرد ارائه خدمات داوطلبانه و با رعایت کرامت انسانی بهره وران و حفظ سلامت جوانان و داوطلبان مشارکت کننده در حال اجرا است.

وی با اشاره به چگونگی اجرای طرح ناظران سلامت و نحوه مشارکت جوانان، داوطلبان و امدادگران در این طرح، خاطرنشان کرد: تیم با یک کارشناس بهداشت با مراجعه به صنوف مختلف به رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک تاکید می کنند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان یادآور شد: در اجرای این طرح ۴۰۰ نفر از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان گیلان در قالب ۲۰۰ تیم مشارکت و همکاری داشته اند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *