استان ها > گیلان

بندرانزلی همچون آستارا شهرستان مرزی تلقی شود

ورگ/گیلان فرماندار بندرانزلی با اشاره مرز تلقی شدن آستارا و امتیازات ویژه این شهرستان، گفت: در استان گیلان فقط آستارا را شهرستان مرزی حساب می کنند، اما انزلی نیز دارای مرز آبی است و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته کل شهرستان انزلی را مرزی تلقی کنیم.

اسماعیل حیدری آزاد ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای اداری بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در هفته‌های گذشته شاهد وقایع ناگواری در کشور بودیم که دل های بسیاری را به درد آورد.

وی با اشاره به شهادت مظلومانه مالک اشتر انقلاب، شهید سپهبد قاسم سلیمانی و تشییع باشکوه پیکر ایشان در ایران و عراق، افزود: حادثه سقوط هواپیمای مسافربری نیز که موجب شد تعدادی از عزیزان هموطن و جوانان نخبه کشور را از دست دهیم، بسیار ناگوار بود.

فرماندار بندرانزلی با اشاره به هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد ارتش آمریکا در عراق توسط سپاه، تصریح کرد: برای نخستین بار بود که کشوری مستقیما اهداف آمریکایی ها را هدف قرار می‌دهد و این مسئله باعث غرور ملی شد و جای تقدیر از سپاه پاسداران دارد.

حیدری آزاد در ادامه یادآور شد: برای وزارت کشور و فرمانداری اجرای صحیح انتخابات و فراهم کردن زمینه رقابت عادلانه در فضایی امن و قابل اعتماد برای مردم و داوطلبان انتخاباتی مورد انتظار است لذا هیچ دستگاهی حق حضور له یا علیه داوطلبین را ندارد و اگر چنین مشاهده شود با متخلفین طبق قانون برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر حضور به موقع روسا در ادارات، تصریح کرد: پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع باید مورد توجه قرار بگیرد و هیچ دستگاهی نباید با برخورد نامناسب باعث ایجاد رنجش و نارضایتی در بین مردم شود، زیرا این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

فرماندار بندرانزلی با اشاره مرز تلقی شدن آستارا و امتیازات ویژه این شهرستان، گفت: در استان گیلان فقط آستارا را شهرستان مرزی حساب می کنند، اما انزلی نیز دارای مرز آبی است لذا این امر را در مجموعه وزارت کشور و استانداری پیگیر هستیم و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته کل شهرستان انزلی را مرزی تلقی کرده و از امتیازات آن برای این شهرستان بهره مند شویم.

حیدری آزاد تصریح کرد: علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته انتظاری که از شهرستان انزلی برای توسعه داشتیم چندان برآورده نشده و هنوز این شهرستان جایگاه اصلی خود را در سطح استان و کشور پیدا نکرده است که نیازمند همت و تلاش بیشتر است.

پروژه های نیمه کاره انزلی بهره برداری انتخاباتی نشود

حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولیت ما در مناصبت تامین رفاه و پیشرفت شهرستان و مردم شهرستان است، تصریح کرد: بر حسب بررسی های اجمالی می توان گفت شهرستان انزلی علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته، رتبه خوبی در استان ندارد و این مسئله به دلایل متعددی از جمله توزیع ناعادلانه منابع بازمی گردد.

وی تصریح کرد: در عین حال چیزی که مشهود است پروژه ها در شهرستان بسیار گران تمام می شود و منابع و اعتبارات به اندازه لازم در شهرستان تخصیص داده نمی‌شود. در مواردی ادارات ما در جایگاه و رتبه حقیقی خود نیستند و به لحاظ نیرو و امکانات کمتر بهره می‌برند؛ ضمن اینکه فرمانداری شهرستان رتبه مرزی ندارد و باید توجه بیشتری به این مسئله شود.

شمس الدین تاکید کرد: پروژه های نیمه کاره زیادی از جمله کنارگذر و استادیوم در سطح شهرستان داریم که نسبت به آنها بی مهری شده است، البته خیلی از این پروژه ها بهره برداری انتخاباتی می شود.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه سواحل شهرستان در حد منطقه ما نیست، عنوان کرد: دریا و ساحل سرمایه بسیار ارزشمندی است که مورد بی مهری در دوره های مختلف قرار گرفته است. همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان و بحث عمران و آبادانی شهرستان علیرغم تلاش دستگاه ها، مشهود نیست.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات و لزوم مشارکت حداکثری مردم، خاطرنشان کرد: این امر نیاز به روحیه و انگیزه دارد و لذا باید در شهرستان انگیزه لازم برای مردم و حضور در پای صندوق را فراهم کنیم. در این راستا ادارات نباید محل رفت و آمد کاندیداها شود تا همه ما بتوانیم مسئولیتی که از شهدای عزیز بر عهده داریم به انجام برسانیم.

امام جمعه انزلی همچنین با ابراز تاسف از وقوع حادثه سیل برای هموطنان در استان سیستان و بلوچستان، یادآور شد: این سیل خسارات فراوان داشته و با توجه به ضرورت رسیدگی به این مسئله دستگاه های دولتی همه پای کار هستند و امیدواریم مردم در کنار دستگاه‌های دولتی بتوانند کمک حال هموطنان آسیب دیده در این بخش از کشور باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code