استان ها > گیلان

بلایای طبیعی حاصل ظلم انسان به طبیعت است

ورگ/گیلان معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه گاهی انسان نعمت الهی را به بلا تبدیل می کند، گفت: ظلم و تعددی که از سوی انسان به طبیعت صورت می گیرد حاصلی جز بازگشت به شکل بلای طبیعی ندارد.

علی اوسط اکبری مقدم در آیین تکریم و معارفه مدیریت جمعیت هلال احمر استان گیلان، با بیان اینکه کشور ما ایران و استان ما گیلان همواره دستخوش حوادث و بلایای طبیعی است، اظهار کرد: هر آن چیزی که از طرف خداوند باشد یک نعمت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه گاهی انسان نعمت الهی را به بلا تبدیل می کند، گفت: ظلم و تعددی که از سوی انسان به طبیعت صورت می گیرد به صورت بلای طبیعی به سمت او بازمی گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، با تاکید بر لزوم پیشگیری و مدیریت بحران ها، تصریح کرد: نقش جمعیت هلال احمر در همه حوادثی که در گوشه و کنار کشور رخ می دهد، بارز بوده و امدادگران این جمعیت همواره به داد مردم رسیده اند.

اکبری مقدم، با بیان اینکه جمعیت هلال احمر گیلان هم از نظر دانش فنی و هم از نظر حضور میدانی کارنامه درخشانی دارد، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر عملکرد مناسبی در حوزه آموزش همگانی دارد و لذا همه دستگاه ها بالاترین رسالت خود را آموزش بدانند تا جامعه بهتری برای آیندگان داشته باشیم.

وی آموزش را زیربنای تربیت فرهنگی و اجتماعی افراد جامعه دانست و یادآور شد: باید آموزش کودکان را از سطوح ابتدایی جدی بگیریم و امروزه بسیاری از مشکلات در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و مدیریتی و زیست محیطی، ناشی از عدم توجه به آموزش در سنین پایین است.

معاون استاندار گیلان، خواستار ترویج فرهنگ هلال احمر و نوعدوستی در جامعه شد و اظهار کرد: استفاده از ظرفیت خیرین در فعالیت های بشردوستانه جمعیت هلال احمر مورد تاکید است و نباید تنها در مواقع حساس و بحرانی به سراغ خیرین برویم.

سیاوش غلامی، مدیرعامل جدید جمعیت هلال احمر گیلان نیز، با اشاره به سابقه ۲۴ ساله خود در امر امدادگری، یادآور شد: همه نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر این ظرفیت را دارند که یک مدیر موفق در بحران ها و حوادث غیر مترقبه باشند.

وی اخلاق محوری را اولویت جمعیت هلال احمر دانست و گفت: استان گیلان شرایط ویژه ای دارد و باید با همدلی و همکاری و همسویی از مشکلات عبور کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code