استان ها > اصفهان

بستر مناسبِ قانونی برای اعتراضات پیش بینی نشده است

ورگ/اصفهان دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان گفت: اعتراض اگر در چارچوب باشد و از نظر قانونی اعمال شود در کشور نیز به آن بها داده می‌شود، اما اغتشاش را حکومت‌های غربی هم تحمل نمی‌کنند.

رسول حامدیان در گفت‌وگو با ورگ در خصوص جایگاه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در کشور، اظهار کرد: هنوز بستر مناسب قانونی برای اعتراضات در کشور پیش بینی نشده است، اما اعتراضات اگر در چارچوب نظام باشد حاکمیت هیچ مشکلی ندارد و مردم می‌توانند اعتراض خود را به شکل مسالمت‌آمیز بیان کنند. منتها مرز بین خروج از نظام و اغتشاشات و امثال این اعمال است که در هیچ حکومتی پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه حکومت‌های غربی نیز اغتشاش علیه حاکمیت خود را تحمل نمی‌کنند، گفت: اعتراض اگر در چارچوب باشد و از نظر قانونی اعمال شود در کشور نیز به آن بها داده می‌شود. پس بستر آن را باید در کشور فراهم کرد که در چارچوب قانون افراد دیدگاه‌های خود را بیان کنند و این نیاز هر جامعه‌ای است که مباحث در یک فرایند قانونی مطرح شود.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان، افزود: نمایندگان مردم در مجلس باید برای فراهم کردن بستر قانونی اعتراضات تلاش کنند تا مردم در یک چارچوب قانونی مطالبات خود را بیان کنند تا عوامل بیگانه نتوانند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و بر ضد نظام اسلامی اقدام کنند.

حامدیان تصریح کرد: مجلس باید قانون‌گذاری کند تا برای وقتی مثال یک حزب سیاسی می‌خواهد حرف‌های خود را بزند باید در یک فضای کارشناسی بتواند خواسته‌های خود را بیان کند. برای نمونه کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها که یک فضای نخبه اندیشی است باید ترویج داده شود تا در یک فضای علمی و نه احساسی خواسته‌های خود را بیان کنند. این الگو در فضای جامعه هم می‌تواند ترویج پیدا کند و مجلس در این خصوص باید اقدام و دولت آن را اجرا کند.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: حاکمیت به طور قطع اعتراض مسالمت‌آمیز مردم را به رسمیت می‌شناسد و هیچ مشکلی در این خصوص ندارد. فقط باید اعتراضات در چارچوب قانون و نظام باشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code