فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای ۲ در گلزار شهدای رشت

معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان از برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ خبر داد و عنوان کرد: این یادواره در گلزار شهدای رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ورگ، محمدرضا داوطلب در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲،‌ اظهار کرد: دوران دفاع مقدس الگویی موفق برای نسل‌های امروز و آینده است.

وی عملیات کربلای ۲ را حائز اهمیت برشمرد و افزود: در این عملیات ۱۹۸ شهید تقدیم اسلام و انقلاب شده که شهید حاج محمود قلی‌پور از نمونه‌های بارز آن است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه شهید قلی‌پور در دوران خودش یکی از موثرترین، فعال‌ترین، متفکرترین و خاکی‌ترین شخصیت‌های دفاع مقدس بود، گفت: ایشان هنوز در بین مردم ناشناخته مانده و نتوانسته‌ایم ابعاد شخصیتی و برجسته این شهید والامقام را درست برای جوانان بیان کنیم.

داوطلب امنیت پایدار کشور را مرهون خون شهدا از جمله شهید قلی‌پور دانست و یادآور شد: خون شهدا ضامن آزادی و اقتدار و امنیت ما در دنیای پرآشوب امروز است.

وی از برگزاری یادواره سردار شهید محمود قلی‌پور، سرداران شهید گیلان همچون  علی گلستانی، سید محمد محمدنژاد، حسن رضوانخواه و غلامرضا قبادی و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ خبر داد و عنوان کرد: این یادواره در گلزار شهدای رشت برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این یادواره ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه، ۱۰ شهریورماه جاری همراه با مداحی حاج محسن کاشفی برگزار خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code