استان ها > گیلان

برگزاری ویژه برنامه «آیه‌های آفتاب» در گیلان همزمان با محرم

ورگ/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان گفت: ویژه‌برنامه‌های ماه محرم این مجموعه فرهنگی با عنوان «آیه‌های آفتاب» در فضای حقیقی و مجازی برگزار ‌می‌شود.

اسفندیار ضیایی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با ویژه برنامه های «آیه های آفتاب» به استقبال محرم می رود، اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ عاشورایی، بصیرت‌افزایی و آشنایی افزون‌تر کودکان و نوجوانان ایران اسلامی با آموزه‌های انسان‌ساز قیام حسینی از اهداف برگزاری این ویژه‌برنامه‌هاست.

وی پرورش تفکر دینی و جاری‌سازی اندیشه‌های سرور و سالار شهیدان در زندگی فردی و اجتماعی را دیگر اولویت‌ها عنوان کرد و از برگزاری همزمان این ویژه‌برنامه‌ها بر بستر فضای مجازی و مراکز فرهنگی و هنری این مجموعه در سراسر استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: در محرم امسال هر مرکز به یک حسینیه مجازی تبدیل می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی و دینی با محوریت عاشورای حسینی، پرده‌خوانی وقایع عاشورا همچنین و خاطره‌گویی از حضور اعضا و مربیان در مراسم عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان را از دیگر برنامه‌ها دانست.

ضیایی، با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه «روایت غنچه خونین کربلا» درگرامیداشت حضرت علی اصغر(ع)، اجرای همزمان مراسم شیرخوارگان حسینی در مراکز فرهنگی و هنری سراسر استان و تقدیم دل‌نوشته به کوچک‌ترین شهید کربلا، گفت: برپایی انجمن پژوهش کانون گیلان در دو گروه دختران و پسران با عنوان «آموزه‌های عاشورا» از برنامه‌های هدفمند کانون در این ایام است، زیرا تحقیق و ژرف‌اندیشی در آموزه‌های انسان‌ساز قیام حسینی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی از برگزاری ویژه‌برنامه‌های «در قاب عاشورا»، به ‌منظور نمایش عکس و فیلم‌های تولیدی اعضا و مربیان کانون، برپایی انجمن هنری با موضوع «تعزیه و روایتی از عاشورا» و برگزاری نشست آموزشی با محوریت قصه‌های آیینی سنتی ویژه اعضای انجمن قصه‌گویی کانون خبر داد و تصریح کرد: انتشار فراخوان قصه‌گویی با عنوان «در سوگ نینوا» نیز از دیگر  برنامه‌های عاشورایی این مجموعه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان خواستار ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه شد و اظهار کرد: فضاسازی مناسب و خوانش‌ جمعی زیارت عاشورا در دهه نخست ماه محرم از سوی همکاران ستادی این مجموعه‌ اجرا می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code