استان ها > گیلان

برگزاری مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی در رشت

ورگ/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان از آغاز مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی کانون در رشت خبر داد و گفت: در این جشنواره دستاوردهای یکساله مربیان کانون روی صحنه محک می‌خورد.

اسفندیار ضیایی در گفت وگو با ورگ، از برگزاری مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در شهر رشت خبر داد و اظهار کرد: این رویداد هنری با هدف فرصت‌سازی برای تمرین زندگی از سوی کودکان و نوجوانان، ایجاد بسترهای مناسب جهت هم‌افزایی، دست‌یابی به تجربه‌های تازه و خلق موقعیت برای شکوفاسازی استعدادهای هنری آینده‌سازان برگزار ‌می‌شود.

وی سنجش بازخورد آموزش‌های سالانه مربیان در مسیر کشف و پرورش استعدادهای اعضای کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان گیلان را از دیگر اولویت‌های برگزارکنندگان این جشنواره دانست و افزود: انتشار فراخوان جشنواره مذکور در مردادماه امسال آغاز و با استقبال گسترده مربیان و اعضای انجمن نمایش این نهاد همراه ‌شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با بیان اینکه مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی از صبح امروز در سالن سینمای کانون رشت کلید ‌خورد و تا عصر ادامه دارد، گفت: این جشنواره با هنرنمایی نقش‌آفرینان ۱۲ اثر نمایشی از ۱۱ مرکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری استان گیلان و معرفی آثار برتر نمایشی به نقطه پایانی خواهد ‌رسید.

ضیایی «آخه چرا؟» از فومن، «قصه گل خندان» از رودسر و «اشی‌مشی» از املش، «قول میدم بزرگ نشم» از لاهیجان، به همراه «تپه گلی»، «مسابقه کلاه»، «روباه، ‌روباه است» و «عشق ضربدر۲» به ترتیب از مراکز چهارگانه شهر رشت را از جمله تئاترهای صحنه‌ای، عروسکی و تلفیقی(تئاتر و نمایش عروسکی) و تک ‌نفره دانست که بر روی صحنه خواهند ‌رفت.

وی خاطرنشان کرد: «فرشته‌ای از آسمان» از لنگرود، «با ‌هم ‌بخوریم» از تالش و «تعزیه‌خوانی» مربی مرکز فرهنگی و هنری لاهیجان نیز از دیگر آثاری است که توسط داوران این جشنواره «علی حاج علی ‌عسکری»، «محمدعلی صادق‌حسنی» و «حدیث نیکرو» مورد داوری قرار ‌می‌گیرد.

به گزارش ورگ، اعضای ۱۲ تا ۱۸ سال و اعضای ارشد ۱۸ تا ۲۴ سال مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از شرکت‌کنندگان در این جشنواره محسوب می‌شوند که با همراهی مربیان و کارشناسان این نهاد به عنوان عوامل موثر در تولید، به خلق آثار برای مخاطبان کودک و نوجوان می‌پردازند.

مرحله کشوری هجدهمین دوره جشنواره هنرهای نمایشی کانون که با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» صورت می‌گیرد نیز ۲۶ لغیات ۲۹ فروردین ماه ۹۹ برگزار می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *