استان ها > گیلان

برگزاری انتخابات از برکات انقلاب اسلامی است

ورگ/گیلان امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی تا به امروز به صورت متوالی انتخابات برگزار شده و مردم مستقیم یا غیرمستقیم مسئولین و قوای مختلف را انتخاب کردند، گفت: انتخابات به معنی تصمیم گیری مردم و تعیین سرنوشت شان به دست خودشان می باشد که از برکات انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بندرانزلی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرانزلی اظهار کرد: شب یلدا طولانی ترین شب سال، در پیش است و می توان از این فرصت برای گسترش صله ارحام که یکی از توصیه های موکد دینی است استفاده کرد مشروط بر اینکه بدون اسراف و تجمل گرایی در چارچوب سنن ملی و دینی ما برگزار شود.

خطیب جمعه بندرانزلی در ادامه به آیه شریفه “إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم” اشاره و تاکید کرد: خداوند متعال در این آیه می فرماید سرنوشت هیچ ملت و قومی تغییر نمی کند مگر اینکه خودشان بخواهند و تلاش کنند که این یک قاعده و قانون الهیِ حاکم بر جوامع است.

وی تصریح کرد: روزی در این کشور حکومت منحوس طاغوت و خاندان پهلوی حاکم بود و با وجود ظلم ها، ستم ها در جامعه مردم به صحنه آمدند و به رهبری امام عظیم الشان انقلاب کردند و موفق شدند رژیمی که منشاء همه‌ی فسادها بود را بیرون کنند؛ در زمان طاغوت مردم هیج نقشی در اداره کشور نداشتند و حتی خود حاکمان هم از آمریکایی ها و انگلیسی ها برای اداره کشور و نصب مسئولین خط می گرفتند.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه پیش از انقلاب انتخابات نبود و اگر هم بود فرمایشی برگزار می شد و بدون حضور مردم و با مشارکت عده قلیلی، کسانی انتخاب می شدند که خواسته آمریکایی ها و انگلیسی ها بودند، ادامه داد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای تعیین نوع حکومت انتخابات برگزار شد و مردم با آرایی بی نظیر به جمهوری اسلامی رای دادند؛ مردم به میدان آمدند، با طاغوت مبارزه کردند، رژیم استبدادی را ساقط کرده و نظامی الهی را بر سر کار آوردند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی تا به امروز به صورت متوالی انتخابات برگزار شده و مردم مستقیم یا غیرمستقیم مسئولین و قوای مختلف را انتخاب کردند و لذا انتخابات در کشور ما بسیار سرنوشت ساز و تعیین کننده است و اساسا انتخابات به معنی تصمیم گیری مردم و تعیین سرنوشتشان به دست خودشان می باشد که از برکات انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه بندرانزلی بیان کرد: غربی ها به لحاظ عنادی که با جمهوری اسلامی دارند مکرر شبهه پراکنی و دروغ پراکنی می کنند و می خواهند اثر گذاری مشارکت و رای مردم در انتخابات را تخریب کنند اما مهم این است که مردم می دانند حضور آنها پای صندوق رای تعیین کننده است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات در کشور ما همیشه مهم است چون تعیین کننده سرنوشت جامعه است، اظهار کرد: اگر یک مجلس قوی کارآمد، صالح و در تراز انقلاب تشکیل شود قطعا بسیاری از مشکلات کشور حل می شود و کارها سامان پیدا می کند اما در غیر اینصورت اگر انتخابات منجر به تشکیل یک مجلس ضعیف و ناکارآمد شود نه تنها مشکلی حل نمی کند بلکه بر مشکلات کشور می افزاید.

حجت الاسلام والمسلمین ادامه داد: مجلسی که در آن برخی بدون توجه به شرایط حاکم بر منطقه و توطئه دشمنان زمزمه استیضاح ریاست محترم جمهوری را مطرح کنند و در خارج از مجلس هم عده ای جاهلانه صحبت از استعفای ریاست جمهوری کنند نه تنها مشکلی را رفع نمی کنند بلکه برابر نقشه دشمن تلقی می شود تا در ایران هم مثل عراق و لبنان خلاء دولت پدید آورند و هرج و مرج ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: حل مشکلات کشور و فهم این مسائل یک مجلس قوی و کارآمد می خواهد که اگر هم خودش مسئله ای را نتوانست درست تشخیص دهد گوشش به سخن رهبری باشد تا مرتکب خطا نشود؛ در هر صورت انتخابات در کشور ما بسیار مهم است و باید مراقب توطئه دشمنان و بدخواهان بود.

امام جمعه بندرانزلی تاکید کرد: دومین هدف دشمن کاهش مشارکت مردم و عدم حضور حداکثری است؛ که باید هم مراقب بود و نیز زمینه صحیح مشارکت حداکثری را متولیان انتخابات با صداقت و صلابت انقلابی و نگاه درست و صحیح به فرایند احراز صلاحیت کاندیداها که حق الناس است فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسمین شمس الدین در پایان تاکید کرد: حق الناس بودن انتخابات تنها صیانت از رای مردم نیست، بلکه در تایید صلاحیت ها علاوه بر استعلام مراجع چهارگانه باید به صورت مستند سوابق فکری، سیاسی، اخلاقی و اجرایی داوطلبان لحاظ شود تا افراد مومن، صالح، انقلابی و توانمند توسط هیات های اجرایی و نظارت تایید شوند که اینگونه رعایت حق الناس موجب تقویت اعتماد و امید عمومی برای حضور و مشارکت حداکثری می شود که در غیراینصورت علاوه بر تضییع حق الناس بودن سهل انگاری در این امر مهم موجب ضمان شرعی برای ناضران و مجریان است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code