استان ها > خراسان جنوبی

برپایی 42 موکب از خراسان جنوبی در عراق

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی گفت: امسال ۴۲ موکب از استان برای پوشش مراسم اربعین حسینی و خدمت رسانی به زائران در عراق ساماندهی شده‌اند.

موسی جوینده در گفت‌وگو با ورگ اظهار کرد: امسال تعداد موکب‌های استان از ۳۴ مورد به ۴۲ موکب امسال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این موکب‌ها خدمات مختلف خدماتی، بهداشتی، زیستی، نظافتی و تغذیه را ارائه خواهند کرد، افزود: امسال موکب‌های استان ماموریت اسکان ۱۸ هزار زائر و پذیرایی از ۲۰ هزار زائر در هر وعده بود که این عدد با کمک مردم به ۲۰ هزار اسکان و توزیع 35 هزار پرس غذای گرم رسید.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه  امکانات مواکب آماده شده و آماده اعزام هستند، تصریح کرد: موکب‌ها از 12 مهرماه اعزام شده و از 15  مهرماه جاری خدمات رسانی خواهند داشت.

جوینده با اشاره به اینکه موکب‌ها تا سه روز پس از اربعین در عراق خدمت رسانی خواهند داشت، اظهار کرد: امسال با شعار “هر نفر یک پتو” به استقبال اربعین خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی می‌توانند در ارائه خدمات بهتر به زائران کمک رسان ما باشند، افزود: افراد می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت اربعین 6273811095667975 واریز کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی بیان کرد: امسال نیز به سبک سال‌های گذشته، در شهرهای مختلف زنان روستایی و شهری، در حال آماده سازی بالشت و تشک برای زائران هستند.

جوینده با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر راهپیمایی اربعین، کارهای خلاقانه‌ای انجام می‌دهند که در سطح کشور ویژه است، تصریح کرد:  مردم خراسان جنوبی همواره در بحث بازسازی عتبات مقدسه در صدر کشور هستند.

وی یادآور شد: مردم این خطه طی امسال حدود یک میلیارد و  500 میلیون تومان به بازسازی عتبات عالیات کمک کرده‌اند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code