استان ها > گیلان

برنامه‌های ساماندهی آب‌بندان‌ها، نیازمند پیوست آموزش مهارتی است

ورگ/گیلان استاندار گیلان برنامه‌های سه استان شمالی کشور در حوزه آب‌بندان‌ها را نیازمند پیوست آموزش مهارتی خواند و تأکید کرد که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند در این بخش نقش موثری ایفا کند.

ارسلان زارع در نشست با رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در تهران اظهار کرد: طی سال های گذشته تمرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گیلان در بخش صنعت بوده که هم اکنون بر اساس نتایج بررسی اسناد بالادستی و نیاز واقعی بازار کار استان، زمینه های کشاورزی و گردشگری به توجه بیشتری نیاز دارد.

وی بر لزوم فراهم شدن ساز و کارهای لازم برای آموزش‌های منجر به اشتغال در سطح ملی تأکید و اضافه کرد: اقدامات بخشی و استانی، اثراتی کوتاه مدت دارند و ممکن است با تغییر مدیران دچار آسیب شوند.

استاندار گیلان به منظور اجرای برنامه ریزی مطلوب در راستای اقدامات مشترک مهارتی، پیشنهاد داد شورای عالی مهارت استان با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور تشکیل شود.

وی با یادآوری امضاء تفاهم‌نامه بین استاندار سابق گیلان رئیس پیشین سازمان فنی و حرفه ای کشور با موضوع توسعه آموزش های گردشگری گفت: هم اکنون امکان تقویت مفاد این تفاهم نامه در استان وجود دارد.

زارع با بیان اینکه برنامه های سه استان شمالی کشور در حوزه آب بندان ها نیازمند پیوست آموزش مهارتی است، تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند در این بخش نقش موثری ایفا کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نیازمندی های گیلان در برخی عناوین آموزشی خاطرنشان کرد: نیازمند تقویت و تجهیز کارگاه های آموزشی در رشته های مختلف همچون خانه های هوشمند، سرد کننده های خانگی و تجاری، تعمیرات خودروهای وارداتی منطقه آزاد، تکنولوژی آب، اینترنت اشیاء، تعمیر موتورهای بنزینی و قایق موتوری، انرژی های تجدید پذیر، جوش لیزری و نوغانداری در استان هستیم که این دوره ها بر اساس نیازسنجی های آموزشی اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان، و تعامل با بخش خصوصی و دولتی احصا شده است.

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code