علمی و دانشگاهی > آموزش

برای حل مسائل پیچیده امروز نیاز به نگاه چند رشته‌ای و میان رشته‌ای داریم

رئیس دانشگاه گیلان گفت: یکی از مشکلات جامعه امروز ما در تخصص گرایی افراطی است و این در حالی که امروزه برای حل مسائل پیچیده نیاز به نگاه چند رشته‌ای و میان رشته‌ای وجود دارد.

به گزارش ورگ، دکتر احمد رضی در نشست با دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی دانشکده‌های دانشگاه گیلان در پاسخ به درخواست‌ها و طرح‌های انجمن علمی اظهار کرد: یکی از مشکلات جامعه در تخصص گرایی افراطی است در حالی که امروزه برای حل مسائل پیچیده نیاز به نگاه چند رشته‌ای و میان رشته‌ای وجود دارد.

وی همکاری بین رشته‌های مختلف در انجمن‌های علمی دانشجویی را ارزشمند دانست.

رئیس دانشگاه ضمن تشکر از فعال بودن انجمن‌های علمی در تابستان و حضور مستمرشان حتی در تعطیلات، خصوصیت بارز انجمن‌های علمی را یکسان بودن مسیر این تشکل با هدف و ماموریت اصلی دانشگاه که همانا علم و دانش است برشمرد.

رضی، انجمن‌های علمی را جزو گسترده‌ترین و متنوع‌ترین تشکل‌های دانشجویی دانست و گفت: اعضای انجمن علمی هم مهارت تخصصی رشته مربوطه را تقویت می‌کنند و هم مهارت‌های عمومی از جمله مهارت‌های ارتباطی، کسب و کار و تبلیغات که تاثیر مثبتی بر آینده افراد و جامعه دارد را فرا می‌گیرند.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات انجمن‌های علمی و دستاوردهایشان در سطح کشور، معرفی و شناساندن دانشگاه گیلان را در میان دانشگاه های کشور و کسب کرسی‌های اتحادیه‌های کشوری را ارزشمند دانست.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code