استان ها > کرمانشاه

بحران‌ها موجب اتحاد بیشتر ایرانیان می‌شود

ورگ/کرمانشاهاستاندار کرمانشاه گفت: زلزله بزرگ کرمانشاه و سیل اوایل امسال نشان داد بحران‌ها موجب اتحاد بیشتر ایرانیان می‌شود.

به گزارش ورگ، هوشنگ بازوند در آیین اهدای لوازم لوازم خانگی به ۷۲۳ خانوار آسیب‌دیده از سیل فروردین امسال، اظهار داشت: در سیل فروردین امسال حدود ۲۵ استان به مدت ۴۰ روز درگیر سیل شدند و مدیریت کشور درگیر یک بحران بزرگ شد.  

استاندار کرمانشاه افزود: هرچند این سیل خسارات زیادی وارد کرد، ولی موجب افزایش حجم آب سدها و افزایش منابع آبی شد و امکان کشت محصولات با ارزش افزوده بیشتر را برای کشاورزان خسارت دیده فراهم کرد.

وی افزود: این سیل در شرایطی اتفاق افتاد که کشور گرفتار یک تحریم همه جانبه اقتصادی از سوی آمریکا بود و دغدغه بسیاری برای چگونگی جبران خسارات وارده وجود داشت.

بازوند گفت:خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفت بحران سیل تبدیل به فرصتی برای افزایش سرمایه‌های اجتماعی کشور و موجب ایجاد یک انسجام ملی شد. به واقع زلزله و سیل به دشمنان ثابت کرد اتحاد ایرانی‌ها در شرایط بحرانی افزایش می یابد.

بازوند با بیان اینکه مجموعه هلال احمر استان در ایام زلزله و سیل زحمات بسیار زیادی برای کمک به آسیب‌دیدگان متحمل شدند و خدمات زیادی انجام دادند، گفت: این حجم گسترده از خدمات به آسیب‌دیدگان در شرایطی انجام شد که هلال احمر مورد بی مهری‌های زیادی در فضای مجازی قرار می‌گرفت و این موضوع نشان از حس وظیفه وظیفه‌شناسی و خدمات‌رسانی‌های عاشقانه توسط مدیریت و پرسنل فداکار این مجموعه دارد.

وی گفت: مجموعه هلال احمر در ایام اربعین نیز خدمات بسیاری به زوار اباعبدالله الحسین(ع) ارائه داد که جای تقدیر بسیار دارد.

بازوند اظهار کرد: همچنین تهیه این بسته های لوازم خانگی برای آسیب دیدگان از سیل، کار بسیار ارزشمندی است که توسط مجموعه هلال احمر صورت گرفته است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *