استان ها > کهگیلویه و بویراحمد

با سرمایه گذاران و کارآفرینان با مهربانی و احترام برخورد شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با سرمایه گذاران و کارآفرینان با مهربانی و احترام برخورد شود.

به گزارش ورگ، به نقل از روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی حسین کلانتری در این دیدار افزود: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بسترساز ورود بخش خصوصی و صاحبان سرمایه به استان می‌باشد و همه بانک‌ها و دستگاه‌های اقتصادی باید امکانات لازم را بکار گیرند و پنجره واحد فعال و تسهیل کننده را به روی سرمایه گذاران باز نمایند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: البته اولویت بر بخش خصوصی بومی و دلسوز استان است و در بخش‌های خاص از متقاضیان غیربومی استقبال شود.

کلانتری با تاکید به اینکه، تیم اقتصادی در استان باید قدرت و توان بالایی در جذب سرمایه گذار داشته باشد، گفت: باید با عناصر سرمایه گذار و کارآفرینان با مهربانی، احترام و به گرمی برخورد شود.

وی انسجام و هماهنگی بیشتر بانک‌ها را مهم دانست و بیان کرد: دنبال تأمین بیشتر منابع بانکی، بازگشت معوقات، عدم برگشت منابع و هزینه درست اعتبارات باشید.

کلانتری به موضوع جذب اسناد خزانه با تلاش و دغدغه مندی بیشتر تاکید و خاطرنشان کرد: این مسئله به استان به لحاظ مالی و اقتصادی کمک خوبی خواهد کرد و لذا باید در سال جاری تلاش بی وقفه در این خصوص صورت گیرد.

وی افزود: جذب اسناد خزانه اولویت ضروری در روزهای پیش رو باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد معوقات بانکی را یادآور شد و اظهار کرد: باید با فرهنگ سازی لازم با راهکاری درست و با جدیت، موضوع مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان انسجام و تعامل بسیار خوبی برای حل مشکلات اقتصادی دارند و نشست هماهنگی این دستگاه‌ها هر ماه برگزار می‌گردد.

غضنفر آرام در این دیدار با ارائه گزارشی از روند فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های اقتصادی استان در سال گذشته و سه ماهه اول سالجاری، افزود: بررسی مقایسه‌ای آمار و عملکردها نشان می‌دهد که در مجموعه اقتصادی استان اتفاقات و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

آرام بیان کرد: رتبه ۸ استان در بهبود فضای کسب و کار، وصول صددرصدی درآمدهای مصوب استانی، جذب اعتبارات جاری و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، جذب اسناد خزانه اسلامی تخصیص داده شده به استان، انجام تهاتر نوع دوم بانکی که با استقبال مواجه گردید و نیز حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی صدور مجوزهای سرمایه گذاری در پنجره واحد سرمایه گذاری مستقر در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برای تسریع و تسهیل در فرایند صدور مجوزها، همگی حکایت از عزم جزم این دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات و حرکت در راستای رشد و توسعه اقتصادی استان دارد.

وی عنوان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی نیازمند برنامه ریزی و تلاش بیشتر هستیم و راهنمایی‌ها و ارشادات استاندار محترم قطعاً مسیر را برای تلاش ما روشن‌تر و هموارتر خواهد کرد.

آرام گفت: نقش و جایگاه بانک‌ها در رونق تولید و رشد اقتصادی استان بر هیچکس پوشیده نیست و با حمایت استاندار محترم باید تلاش نمائیم تا منابع بانکی خوبی را از مرکز جذب و با تزریق به بخش تولیدی استان بتوانیم گره‌ی از مشکلات استان واکنیم.

وی در این نشست اسناد خزانه را فرصت خوبی برای حل مشکلات مالی و اقتصادی استان دانست و تاکید کرد: با توجه به محدودیت و فقر منابع مالی لازم هست دستگاه‌های اجرایی هرچه سریع‌تر نسبت به جذب سهمیه ی مصوب اقدام نمایند و از برگشت اعتبارات جلوگیری نمائیم.

به گزارش ورگ، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان کهگیلویه و بویراحمد با حسین کلانتری استاندار دیدار کردند و ضمن تشریح و ارائه گزارش اقدامات و عملکرد دستگاه‌های اقتصادی به بیان اهداف و برنامه‌های خود پرداختند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code