استان ها > اردبیل

بالاترین تهدید کشور در حوزه سایبری است

معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافندغیرعامل کشور گفت:لایه چهارم و بالاترین تهدید امروز استکبار جهانی تهدید سایبری است که دشمن روی این گزینه تمرکز کرده است. ‌


به گزارش ورگ، سردار کریمیان در جلسه شورای اداری استان اردبیل با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تداوم راه شهدای هشت سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: ما امروز دروسط میدان جنگ و درگیری با دشمن هستیم اما این نبرد تنها نبرد ایران و آمریکا نیست بلکه نبرد جبهه انقلاب اسلامی و نظام سلطه است و ایستادگی در این میدان بسیار سخت‌تر از دوران دفاع مقدس است.

معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه در گذر از این مشکلات و موانع باید بالاتر از روحیه دوران دفاع مقدس در صحنه آماده باشیم، خاطرنشان کرد: ما در کشور با لایه‌های مختلف تهدید استکبار روبرو هستیم که لایه اول تهدید نظامی دشمنان است ولی بر این باوریم با توجه به قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران دشمن گزینه دایمی روز میز خود را که گزینه نظامی است تا اطلاع ثانوی به زیر میز منتقل کرده چرا که آنها به خوبی می‌دانند که اگر دست از پا خطا کنند حیات آنها ساقط خواهد شد.

کریمیان ادامه داد: قدرت بازدارندگی ما به حدی است که دشمن در یک محدوده نمی‌تواند با ما مقابله کند و آنها یقین دارند که اگر شروع کننده جنگ استکبار باشد قطعا تمام کننده آن آنها نخواهند بود.

وی لایه دوم تهدید دشمن را در عرصه تروریستی و اقدامات مشابه در این زمینه اعلام کرد و گفت: هر چند دشمنان ما سعی دارند با عملیات روانی و تهدیدهای مختلف ملت ما را به واهمه بیندازند اما به خوبی می‌دانند که قدرت نظامی و اشرافیت اطلاعاتی ما به حدی است که جلوی عملیات خرابکاری دشمن می‌ایستیم و اجازه نمی‌دهیم تا استکبار جهانی بخواهد حیات ما را به خطر بیندازد.

کریمیان لایه سوم تهدید دشمنان را عرصه اقتصادی با تکیه بر جنگ نرم بیان کرد و افزود: در این عرصه دشمن به صورت مستقیم معیشت مردم را هدف قرار داده تا به نوعی با فشار اقتصادی مردم را ناامید کرده و از ادامه انقلاب و آرمان‌های آن خسته کند، در حالی که آرمان‌های انقلاب در حد شعار باقی نخواهد ماند و به تدریج تشکیل دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی مدنظر است.

وی نسخه شفابخش در حل این مشکلات و آسیب‌ها را همان اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: هنر ما باید مدیریت در عرصه منابع مالی و پولی باشد تا به راحتی از این عرصه عبور کنیم.

کریمیان لایه چهارم عملیات دشمن را در شرایط کنونی تهدید سایبری اعلام و اظهار کرد: این تهدید بالاترین تهدید برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود چرا که دشمن زخم خورده ما با هدف قرار دادن مراکز حساس ما سعی دارد تا اهداف خود را پیاده کند اما صفوف مستحکم ملت ایران مانع از این اقدام خواهد شد.

وی با هشدار به مسئولان و نمایندگان و کاندیداهای مجلس در انتخابات پیش رو برای طرح مباحث آرام سیاسی بدون تفرقه‌افکنی خاطرنشان کرد: در باب سیاست‌های خارجی نیز اعم از برجام، سوریه و تحولات منطقه با تیزبینی مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی‌ها به شکل صحیح رو به جلو می‌رود و قطعا توطئه دشمن در دوقطبی کردن کشور ما به اشرافی‌گری و انقلابی‌گری و یا مذاکره‌طلبی و مقاومت‌طلبی بی‌نتیجه خواهد ماند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *