استان ها > گیلان

بافت های فرسوده نیازمند بازسازی است

نماینده ولی فقیه در گیلان بافت های فرسوده شهری را یکی از بزرگ ترین مشکلات آتش نشانان عنوان کرد و گفت: بافت های فرسوده نیازمند بازسازی است.

به گزارش ورگ، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار شهردار، مدیرعامل و آتش نشانان سازمان آتش نشانی شهر رشت به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشان اظهار کرد: آتش نشانان در عرصه سلامت مردم نقش مهمی دارند و این روز را به آتش نشانان تبریک می گویم.

وی به روند روبه رشد آتش نشانی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پیشرفت روزافزون آتش نشانی بسیار جای ستایش دارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بافت های فرسوده شهری یکی از بزرگ ترین مشکلات آتش نشانان محسوب می شود، تصریح کرد: بافت های فرسوده نیازمند بازسازی است.

آیت الله فلاحتی به صدور مجوز مبنی بر ساخت و ساز و تراکم بالا در شهرها توسط شهرداری ها اشاره کرد و گفت: عقب نشینی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده نیازمند فرهنگ سازی است و مردم باید توسعه درون شهری را بپذیرند.

وی با اشاره به اینکه آمادگی جسمانی آتش نشانان حرف نخست را در مقابله با حوادث مترقبه می زند، بیان کرد: خدمت کردن در آتش نشانی عشق می خواهد ضمن اینکه آتش نشانان با روحیه آرام می توانند برای حادثه دیدگان آرامش بخش باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به جایگاه والای آتش نشانان به ویژه در سال های اخیر نزد مردم اشاره کرد و یادآور شد: مردم آتش نشانان را موجب حیات جامعه می دانند.

آیت الله فلاحتی، آرامش آتش نشان در مواجهه با گروه های هدف را بیش از خاموش کردن آتش تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: آرامش آتش نشان در تسکین حادثه دیدگان حائز اهمیت است.

وی، حضور آتش نشان زن برای مراکزی که بانوان حضور دارند را مهم ذکر کرد و افزود: وجود آتش نشان زن دستور شرع است بنابراین داشتن آتش نشان زن حسن است.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: مقابله با حوادث غیر مترقبه نیازمند فرهنگ سازی است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code