استان ها > گیلان

بازنشستگی بیش از ۱۹۰۰ فرهنگی در گیلان

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با توجه به بازنشسته شدن ۱۹۴۵ همکار فرهنگی در سال تحصیلی آینده راهکارهای مختلفی برای جبران کمبود نیروهای آموزشی پیش‌بینی شده است.

به گزارش ورگ، محمد امجدی با اشاره به بازنشسته شدن ۱۹۴۵ همکار فرهنگی در سال تحصیلی آینده، اظهار کرد: طراحی سازوکارهای لازم، تشکیل جلسات قطبی با رؤسای کارگروه‌های سازماندهی مناطق، ارسال وضعیت ساماندهی به مناطق مختلف و تشکیل جلسات عقد قرارداد ساماندهی از مهم‌ترین اقدامات در جهت ساماندهی نیروی انسانی بوده است.

وی با برشمردن برخی راهکارهای در نظر گرفته شده برای جبران کمبود نیروی انسانی، افزود: مدیریت منابع انسانی در گروه‌های غیر معلم، اختصاص ۳۵ هزار ساعت غیرموظف به نیروهای رسمی شاغل و بازنشسته و همچنین مدیریت کلاس‌های کم جمعیت از مهم‌ترین این راهکارها به شمار می‌آید.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی با اشاره به ورود نیروهای جدید در سال تحصیلی آینده گفت: ۲۳۱ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و ۷۴ دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان، مهرماه امسال وارد کلاس‌های درس می‌شوند.

امجدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار و ۸۷۵ نفر شامل ۱۷ هزار و ۲۶۰ نفر معلم، ۴۷۹۱ نفر در گروه مدیریت آموزشگاهی، ۱۱۳۱ نفر در بخش کیفیت بخشی و ۳۶۹۳ نفر در بخش اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش استان به فعالیت مشغول هستند.

به گزارش ورگ، در استان گیلان ۳۹۲ هزار دانش‌آموز درس می‌خوانند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code