استان ها > کرمانشاه

بازدید سالانه 1.2 میلون نفر از یادمان‌های دفاع مقدس کرمانشاه

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور از یادمان های دفاع مقدس استان بازدید می کنند.

به گزارش خبرنگار ورگ، سردار مرادعلی محمدی در نشستی خبری که امروز(30 تیر) برگزارشد، به نقش  استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: باتوجه به وجود  آثاری که از زمان جنگ در استان به جای مانده و بسیاری از آنها هم بکر و دست نخورده است، این ظرفیت را داریم که حرکت عظیم راهیان نور در کرمانشاه بیشتر از قبل گسترش یابد.

وی از وجود 9 یادمان دفاع مقدس در استان یاد کرد و گفت: تاکنون تمام برنامه ریزی ها و مصوباتی که مربوط به ساخت یادمان درمحورهای مختلف استان بوده را اجرایی کرده ایم و از چند مدت پیش نیز ساخت یادمان “شهید بهشتی” در محور سرپلذهاب به قصرشیرین و یادمان “شیخ صله” در ثلاث باباجانی آغاز شده که امیدواریم امسال به بهره برداری برسند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان تصریح کرد: باوجود این ظرفیت ها انتظار داریم افراد بیشتری در قالب راهیان نور به کرمانشاه جذب شوند تا بتوانیم واقعیت های جنگ در این استان را به آنها انتقال دهیم.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین برای اینکه بتوانیم دوران دفاع مقدس را در کرمانشاه بهتر معرفی کنیم، ضروری است در زمینه معرفی فرماندهان و شهدای بزرگی مانند شهید جعفری، شهید ادبیان و … اقدام کنیم.

محمدی بهترین راه برای معرفی این عناصر موثر در جنگ را اردوهای راهیان نور اعلام کرد و گفت: از  آنجایی که هرساله آمار راهیان نور در کرمانشاه افزایش می یابد، از این فرصت باید برای معرفی نقش استان در دفاع مقدس استفاده کنیم.

وی یادآورشد: خوشبختانه با مجموعه فعالیت های زیرساختی و تبلیغاتی که در چندسال اخیر در استان شکل گرفته، شاهد رشد گردشگری دفاع مقدس از طریق راهیان نور در استان بوده ایم، به گونه ای که از  50 تا 60 هزار نفری که سالانه از یادمان های دفاع مقدس استان بازدید می کردند به یک میلیون و 200 هزار نفر رسیده ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه اضافه کرد: در  کنار ساخت یادمان به منظور معرفی بیشتر ظرفیت هایمان درحوزه دفاع مقدس، طی چندسال گذشته 110 عنوان کتاب را درباره جنگ در کرمانشاه و نقش مردم در دفاع مقدس چاپ کرده ایم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *