استان ها > گیلان

ایراد ضرب و جرح عمدی بیشترین فراوانی جرم در گیلان

رئیس کل دادگستری گیلان ایراد ضرب و جرح عمدی را دارای بیشترین فراوانی در گیلان نام برد و افزود: سرقت، توهین، تهدید، ایراد صدمه بدنی غیرعمدی مانند سوانح رانندگی، کلاهبرداری، مزاحمت ملکی و خیانت در امانت، به ترتیب 10 عنوان مجرمانه دارای بیشترین فراوانی در استان گیلان به شمار می‌روند.

به گزارش ورگ، احمد سیاوش پور در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش سنواتی هشت تا 10 درصدی ورودی پرونده در استان گیلان اظهار کرد: در سال 97 حدود 500 هزار پرونده در چرخه رسیدگی قرار گرفته که از این تعداد 280 هزار پرونده‌ی جدید وارد مراجع قضایی استان شده است.

وی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف را 135 هزار فقره در سال 97 ذکر کرد و گفت: قریب یک سوم از این پرونده‌ها با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش منجر شده است.

رئیس کل دادگستری گیلان میانگین اوقات دادرسی در دادسرا و دادگاه‌های کیفری را مطلوب و حدود 60 روز و در دادگاه‌های حقوقی 90 روز اعلام و اظهار کرد: تلاش می‌شود تا روند رسیدگی به پرونده‌ها در کمترین زمان ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری میزان سرقت در جامعه افزایش یافته است، گفت: بیکاری و کاهش سطح اشتغال یکی از عوامل افزایش سرقت است و با وجود برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در کارگروه‌های مربوطه در زیرمجموعه شورای تامین استان، ضروری است تا مردم نیز در کاهش زمینه‌های بروز سرقت و حفاظت از اموال خود دقت بیشتری داشته باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code