استان ها > گیلان

اهانت به هیچ قوم و فرهنگی در رسانه ملی پذیرفته نیست

ورگ/گیلان امام جمعه اسالم حوزه و دانشگاه با اشاره به حواشی پیش‌آمده پیرامون سریال «وارش» و دلخوری و آزرده‌خاطر شدن مردم گیلان، گفت: اهانت به هیچ قوم و فرهنگی در جامعه و به خصوص در برنامه‌ها و سریال‌های رسانه ملی پذیرفته نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد باقری ارومی در خطبه‌های نماز جمعه اسالم، در ادامه مباحث وظایف منتظران در دوران غیبت،‌ به بیان آثار و برکات وجودی امام زمان (عج) در دوران غیبت و چگونگی بهره‌مندی منتظران از برکات وجودی ایشان پرداخت.

وی با گرامیداشت هفته پژوهش، تحقیق و مطالعه را بال پرواز علم و دانش دانست و گفت: پژوهش، کاربردی کردن علم و دانسته‌های بشری جهت ارائه آن به نسل‌های آینده است و علومی که امروز در اختیار ماست میراث سال‌ها تلاش عالمان و دانشمندان است که با تحقیق و پژوهش در علوم گوناگون نتیجه آن به دست ما رسیده است.

امام جمعه اسالم یاد و خاطره شهید آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشت و تصریح کرد: حوزه و دانشگاه دو نهاد مبارک و مرکز تولید و توسعه علم و دانش است لذا این دو نهاد باید با همفکری و اتحاد، نیازهای علمی و فکری جامعه را تامین کنند و اجازه ندهند تفکرات باطل غربی غیر دینی و غیر ایرانی بر جامعه ما حاکم شود.

باقری با اشاره به برنامه جدید اروپایی‌ها در بزرگنمایی اینستکس توسط دولت فرانسه، گفت:‌ این اقدام یک فریب جهت وادار کردن ایران به پذیرش آن و تحمیل قراردادهای جدید مانند برجام با هدف خالی کردن دست ایران و اعمال فشار بیشتر جهت مانع‌تراشی در کاهش تعهدات برجامی است لذا دولت ما باید دقت کند که اروپا نیز مانند آمریکا غیرقابل اعتماد است.

وی به پایان یافتن مهلت ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی مجلس یازدهم و آغاز فصل انتخابات اشاره کرد و متذکر شد: نظام جمهوری اسلامی براساس مردم‌سالاری دینی یک روش و الگوی جدید در نظام سیاسی جهان است. از نظر اندیشه اسلامی تشکیل حکومت هم یک حق است و هم یک تکلیف که حکومت در آن متکی بر نظر مردم است و مردم با آرای خود نقش مشورتی در انتخاب نمایندگان و دولتمردان خود دارند.

امام جمعه اسالم تصریح کرد: مردم از هم‌اکنون با مطالعه در اوضاع و احوال نامزدها و با در نظر گرفتن سوابق و برنامه‌های پیشنهادی در ایام تبلیغات انتخاباتی و در نظر گرفتن معیارها و شاخص‌های نمایندگان اصلح و با حضور گسترده در انتخابات حماسه دیگری را در تاریخ انقلاب ما رقم بزنند.

باقری با اشاره به حواشی پیش‌آمده پیرامون سریال «وارش» و دلخوری و آزرده‌خاطر شدن مردم گیلان، گفت: اهانت به هیچ قوم و فرهنگی در جامعه و به خصوص در برنامه‌ها و سریال‌های رسانه ملی پذیرفته نیست. مردم گیلان، مردمی با فرهنگ و پیشتاز در عرصه دین و علم و فرهنگ بوده و هستند لذا سازندگان این سریال باید فرهنگ و عرف مردم گیلان را در نظر می‌گرفتند و اکنون نیز باید از مردم شریف گیلان دلجویی کنند.

وی اقدام شایسته صدا و سیمای مرکز گیلان در پوشش دادن اعتراضات مردمی به این قضیه و مکاتبات مدیرکل صدا و سیمای استان گیلان در پیگیری و کنترل این قضیه را بسیار موثر دانست و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر نتیجه مطلوب حاصل شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code