استان ها > گیلان

انبارها مملو از کالاست/ مردم به شایعات توجه نکنند

ورگ/گیلان رییس اتاق اصناف گیلان با بیان اینکه برای شش ماه آینده انبارها مملو از کالاست گفت: ساعت کاری اصناف استان که به دلیل مقابله با کرونا ویروس محدود شده بود، به روال عادی برنگشته و حداقل تا شب عید همچنان محدود می‌ماند.

جلال الدین محمد شکریه در گفت و گو با ورگ مبنی بر اینکه آیا ساعات کاری بازاریان و اصناف استان هم پیرو علام عادی شدن ساعات کاری ادارات به روال گذشته برگشته است، گفت: به دلیل مقابله با شیوع کرونا ویروس طی هفته گذشته ساعت کاری اصناف را کاهش دادیم  و این امر همچنان به قوت خود باقی است.

وی افزود: کاهش ساعت کاری اصناف تا شب عید همچنان ادامه خواهد داشت و عادی نخواهد شد.

شکریه ادامه داد: به اصناف تذکر داده‌ایم تا حتما موارد بهداشتی را رعایت کنند و ضمن اینکه از دستکش و ماسک استفاده می‌کنند، نسبت به ضدغفونی کردن واحدهای خود نیز توجه داشته باشند.

رییس اصناف گیلان خاطرنشان کرد: با واحدهایی که در جلوگیری از انتشار این ویروس سهل‌انگاری کنند به شدت برخورد می‌شود و واحدهایی نانوایی که مجهز به دستگاه کارتخوان نبودند و فروشندگان با همان دستانی که به مردم نان می‌دادند، اقدام به گرفتن پول نان هم می‌کردند، برخورد قانونی شد و سه واحد از این نانوایی‌ها را تعطیل کردیم.

وی تصریح کرد: انتظار می رود، مردم نیز برای حفاظت از جان خود و دیگران جز برای موارد ضروری به بازار نروند.

شکریه با بیان اینکه خوشبختانه اصناف استان همواره در خدمات‌رسانی به مردم کارنامه درخشانی را از آن خود کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این بحران نیز این قشر زحمتکش در حال فعالیت طبق ساعات تعیین شده و رعایت قوانین بهداشتی هستند.

وی با اشاره به اینکه انبارهای گیلان از مواد مورد نیاز پر است، ادامه داد: برای 6 ماه آینده انبارها مملو از کالا است و مردم به شایعه‌های بی پایه و اساس گوش نکنند.

رییس اتاق اصناف افزود: خبرهای درست را فقط باید از رسانه های رسمی کشور پیگیری شود و خدای نکرده با اعتنا به اخبار دورغی که از رسانه‌های بیگانه و یا فضای مجازی پخش می‌شود موجبات احتکارهای خانگی فراهم نشود.

وی گفت: خرید بیش از حد کالا از سوی مردم و احتکاران در خانه موجب کاهش اقلام در بازار خواهد شد و این امر مشکلات عدیده‌ای در استان فراهم خواهد آورد که منشاء آن توجه به اخبار دورغین است.       

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code