استان ها > گیلان

امکانات گیلان برای مهار کرونا بسیج شود

ورگ/گیلان استاندار گیلان با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی از سوی شهروندان، گفت: لازم است همه امکانات برای مهار ویروس کرونا بسیج شود.

ارسلان زارع در شورای قرارگاه پدافند زیستی گیلان که در استانداری برگزار شد، مبارزه با گسترش ویروس کرونا را امری ضروری دانست و گفت: لازم است اقدامات پیشگیرانه، با جدیت دنبال و تصمیمات جلسه گذشته و کنونی در این بخش اجرایی شود.

زارع تقویت و افزایش اطلاع رسانی و آموزش به موقع را از دیگر الزامات خواند و افزود: باید با تدابیر و اقدامات کافی و همچنین تلاش و همکاری نهادها و دستگاه‌های ذیربط، با همکاری مردم عزیز، موضوع کنترل و مراقبت های بهداشتی را بهبود ببخشیم.

استاندار گیلان تاکید کرد: کلیه اقدامات خدماتی، بهداشتی و درمانی در سطح استان گیلان با محوریت دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری موثر از گسترش ویروس کرونا انجام شود و اطلاع رسانی به موقع در این خصوص از طریق این دانشگاه صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه باید همه امکانات استان برای مهار کرونا بسیج شود؛ گفت: اطلاع رسانی صادقانه و ارائه منطبق با واقعیت اخبار مربوط به کرونا از سوی مدیران دانشگاه علوم پزشکی در اسرع وقت انجام شود.

زارع با اشاره به اینکه بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خطر این ویروس از آنفلوآنزا کمتر اما سرعت انتقال آن بسیار سریع تر است، از مردم خواست تا ضمن توجه به اخبار رسمی، نسبت به رعایت بهداشت فردی و توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی که بهترین راه برای جلوگیری از گسترش این ویروس است، اقدام کنند .

وی همچنین از سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی خواست با تشکیل اکیپ های بازرسی، سوء استفاده در فروش اقلام بهداشتی را به صورت مستمر مورد رصد و کنترل قرار دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code