استان ها > خراسان شمالی

امام جمعه بجنورد: عکس العمل‌ها در ارتباط با مفسدان اقتصادی جناحی نباشد

ورگ/خراسان شمالی امام جمعه بجنورد گفت: عکس العمل ها در ارتباط با مفسدهای اقتصادی نباید جناحی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که فساد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی توده چرکین جامعه هستند، افزود: معظم له فرمودند که باید با  اجرای عدالت، مظاهر فساد را از جامعه پاک کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که از عدالت صحبت می‌شود به معنای آن است که مراقبت کنیم فساد رخ ندهد و با فسادهای انجام شده برخورد شود تا حقوق مردم رعایت شود و بیت المال به همه افراد نه فقط به گروه خاصی برسد.

یعقوبی اظهار کرد: بنابراین اگر امروز در جامعه می‌بینیم که جریان مبارزه با فساد انجام می‌شود و مبارزه با دانه درشت‌ها در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته است، باید خوشحال باشیم.

وی بیان کرد: در هر جایی اگر مفسد اخلاقی، سیاسی و اقتصادی با هر اسمی مشاهده شد باید  پای عدالت قرار گیرد.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: از سوی دیگر امکانات عمومی باید به همه مردم برسد و نباید مال البیت شود.

وی در ادامه به بالا رفتن قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: این امر تصمیم سه قوه بوده است و یکی از مهمترین مزایای آن جلوگیری از قاچاق سوخت است.

یعقوبی با بیان این‌که بیشتر، قشر مرفه جامعه که چندین خودرو داشتند از مزایای بنزین استفاده می‌کردند، افزود: پول مازاد حاصل از افزایش قیمت بنزین به جیب دولت نمی رود بلکه قرار است این پول بین ۱۸ میلیون خانوار تقسیم شود.

وی ادامه داد: رانندگان تاکسی، ماشین داران، مغازه داران و … به بهانه این‌که قیمت بنزین گران شده است، قیمت کالاها را چندین برابر افزایش ندهند و کسبه انصاف به خرج دهند.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: اکنون در دوران جنگ اقتصادی قرار داریم و باید همه به یکدیگر کمک کنیم تا این جنگ را پشت سر بگذاریم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code