استان ها > گیلان

الزام فرهنگ سازی برای تغییر رفتار مردم در مواجهه با حوادث

ورگ/گیلان شهردار بندر مرزی آستارا بر الزام فرهنگ سازی برای تغییر رفتار مردم در مواجهه با حوادث تأکید کرد.

جواد معیتی در آیین تکریم از رئیس سابق و معرفی سرپرست جدید آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر مرزی آستارا، اظهار کرد: ایثار و از جان گذشتگی آتش نشانان بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه آتش نشانان در ارائه خدمات اطفای حریق با مشکلات و چالش های اجتماعی مواجه هستند، ادامه داد: فرهنگ سازی برای تغییر رفتار مردم در مواجهه با حوادث از الزامات است.

شهردار آستارا با تأکید بر اینکه در اکثر جوامع و کشورهای دنیا، ایجاد شرایط برای حضور آتش نشانان، آمبولانس ها و نیروهای امدادی در حداقل ترین زمان ممکن و ایجاد فضای مناسب برای ارائه خدمات بهینه با فرهنگ سازی و آموزش از سنین پایه نهادینه شده است، افزود: متأسفانه امروزه مهمترین دغدغه گروهی از مردم جامعه ما تماشاگر بودن و مستند سازی از به خطر افتادن جان و سوختن و یا تخریب شدن اموال دیگران است.

معیتی با بیان اینکه معضل ایجاد ترافیک کاذب با پارک خودروها در وسط خیابان ها و تماشا به حوادث، از مهمترین مشکلات پیش روی آتش نشانان و نیروهای امدادی در رسیدن به موقع در محل حادثه است، خاطر نشان کرد: رسانه ها، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و به خصوص اصناف نقش بسیار مهمی را در آموزش و یا مهیا کردن شرایط فرهنگ سازی دارند.

وی با تأکید بر اینکه اکثر مردم از عملکرد آتش نشانان رضایت دارند، تصریح کرد: آتش نشانان آستارا علاوه بر ارائه خدمات اطفا، نقش مهمی را گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری در ایام کرونا داشتند که قابل تقدیر است.

شهردار آستارا در بخش پایانی سخنان خود، شجاعت، از جان گذشتگی و نوع دوستی را از بارزترین ویژگی های آتش نشانان برشمرد و اضافه کرد: به صدا درآمدن آژیر آتش نشانی، آمبولانس و سایر نیروهای امدادرسان بی دلیل نیست و باید همگان به این مهم توجه داشته باشند که فرد یا افراد نیازمند به امداد از خانواده و یا نزدیکان آنها باشد.

به گزارش ورگ، در پایان این مراسم از زحمات “ایرج خلیل رشیدی”، مسئول سابق آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر مرزی آستارا تجلیل به عمل آمد و “بابک لطف جویی” به سمت سرپرست جدید این واحد منصوب شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code