استان ها > گیلان

الزام رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات حضوری

ورگ/گیلان مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرزی بندر آستارا با بیان اینکه اپلیکیشن “شاد” توانست بخش اعظم آموزش به دانش آموزان را در دوران کرونا بر عهده بگیرد، افزود: رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات حضوری از الزامات است.

سید سجاد موسوی در نشستی که به مناسبت آغاز امتحانات پایانی سالتحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ با حضور مدیران مدارس سطح شهرستان در سالن آمفی تئاتر امام خمینی (ره) آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: این سال تحصیلی با همه سختی ها و مشقت های ناشی از انتشار ویروس کرونا، رو به اتمام است.

وی با بیان اینکه امتحانات برای کلیه مقاطع به جز پایه های نهم و دوازدهم به شکل غیرحضوری برگزار می شود، افزود: رعایت کلیه پروتکل های اجتماعی و بهداشتی در جلسه برگزاری امتحانات الزامی است و دست اندرکاران شبکه بهداشت و درمان ما را در این امر یاری خواهند کرد.

موسوی با اشاره به اینکه تدریس در فضای مجازی مشکلات خود را داشت، خاطرنشان کرد: این مشکلات سبب نشد که آموزش کمرنگ شود، بلکه با روش‌های جدید شکل جدیدی را به خود گرفت.

وی در ادامه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سطح مدارس از بدو ورود دانش آموزان سخن گفت و یادآور شد: مدارسی را که تعداد دانش آموز زیادی دارند می توانند امتحانات را در ساعت ها و زمان های متفاوت برگزار کنند تا هرگونه خطر ناشی از انتشار ویروس کرونا بی اثر شود.

مدیر آموزش و پرورش آستارا با اشاره به اینکه دانش‌آموزان اجازه تجمع در محیط مدرسه را ندارند و دست‌اندرکاران مدرسه تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ کنند، تصریح کرد: با همکاری گروه های جهادی، سپاه و هیئت خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) چندین مرحله مدارس ضدعفونی شدند و با تهیه دستگاه های مربوطه توسط کادر مدرسه، این ضدعفونی در طول برگزاری امتحانات تداوم یابد.

وی با تأکید بر اینکه بوفه‌های مدارس در این مدت دایر نخواهد شد و مسئولیت همراه داشتن ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و آب شرب با خود دانش آموزان است، توضیح داد: هر مدرسه مکلف است اتاقی ایزوله داشته باشد تا دانش آموزانی را که با مشکل بیماری و یا سایر ناراحتی ها درگیر هستند در این اتاق آزمون دهند.

موسوی در بخش پایانی سخنان خود تلاش معلمان را در دوران کرونا نوع ایثار برشمرد و اضافه کرد: شأن و جایگاه والای معلم با اقدامات مسئولانه در این ایام تثبیت شد و امیدواریم زحمات این قشر در تربیت آینده سازان این مملکت همچنان تأثیر بی بدیل خود را داشته باشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code