استان ها > گیلان

الزام آموزش ابعاد پدافند غیرعامل در شهرستان مرزی آستارا

ورگ/گیلانفرماندار آستارا با بیان اینکه پدافند غیرعامل در اصل پیشگیری از وقوع بحران است گفت: توجه به آموزش ابعاد آن در این شهرستان مرزی و بندری از الزامات است.

به گزارش ورگ، حسن رستم زاد در آیین برگزاری رژه خودرویی ستاد و کارگروه مدیریت بحران شهرستان که در بلوار معاد آستارا برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل به زبان ساده پیشگیری از وقوع  بحران است.

وی با اشاره به موقعیت مهم و استراتژیک شهرستان مرزی بندر آستارا، ادامه داد: موقعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در کریدور شمال – جنوب و همچنین داشتن سه مرز ریلی، دریایی و زمینی و قرار گرفتن نام آن در جمع بیست شهر گردشگر پذیر کشور که سالانه به بیش از  شش میلیون گردشگر داخلی و یک میلیون گردشگر خارجی خدمات ارائه می دهد، به همان میزان که در توسعه پایدار و ایجاد اشتغال تأثیر مثبت دارد، می تواند بحران زا باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید با برنامه ریزی و پیش بینی دقیق در تمام زمینه ها از ایجاد بحران جلوگیری کنیم، افزود: باید با اجرای برنامه های لازم و با کیفیت در خصوص معرفی پدافند غیرعامل و فرهنگ سازی آن در بین مردم شهرستان که از فرهنگ غنی برخوردار است، اقدامات لازم را پیش بینی و اجرا کنیم.

فرماندار آستارا در پایان خاطرنشان کرد: باید در زمان صلح و آرامش برنامه هایی را نیز در زمینه احتمال وقوع بحران در نظر بگیریم و برای مقابله با آن تمرین کنیم تا در صورت وقوع آن از آمادگی لازم برخوردار شده و کمترین آسیب جانی و مالی را متحمل شویم.

به گزارش ورگ، همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مانور پخت نان با سوخت دوم، رزمایش تخلیه اضطراری، امداد، نجات و اسکان مصدومان زمین لرزه فرضی با مشارکت نیروهای امدادی و دانش‌آموزان، مانور جستجو و امداد و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی و سایر رزمایش ها در شهرستان آستارا برگزار شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code