استان ها > گیلان

اقدام سخیف نشریه فرانسوی عامل تقویت اسلام و قرآن خواهد شد

ورگ/گیلان فرمانده سپاه مرکزی رشت، با اشاره به توهین های سخیف نشریه فرانسوی به ساحت قرآن و پیامبر(ص)، گفت: این توهین نه تنها موجب کاهش توسعه اسلام در فرانسه و سایر نقاط جهان نمی‌شود، بلکه عاملی برای تقویت توجه مردم به اسلام و  قرآن کریم و تعالیم الهی خواهد شد.

سید اکبر قاسمی در جمع خبرنگاران با تاکید بر محکومیت توهین های سخیف مجله موهن «شارلی ابدو» در فرانسه اظهار کرد: توهین های این چنینی نه تنها موجب کاهش توسعه اسلام در فرانسه و سایر نقاط جهان نمی شود، بلکه عاملی برای تقویت توجه به متن قرآن کریم و تعالیم الهی خواهد شد.

وی با بیان اینکه جسارت جنون آمیز به قرآن کریم و ساحت شریف و مقدس حضرت محمد مصطفی(ص) در کشور فرانسه دست خباثت آلود دشمن کینه توز را نمایان کرده است، گفت: این اهانت، حادثه تلخ بزرگی است که نمی‌توان آن را تنها در حد یک حرکت جاهلانه از سوی چند عنصر بی ارزش و مزدور به حساب آورد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت تصریح کرد: این توهین نه تنها موجب کاهش توسعه اسلام در فرانسه و سایر نقاط جهان نمی‌شود، بلکه عاملی برای تقویت توجه مردم به متن قرآن کریم و تعالیم الهی خواهد شد.

قاسمی، اسلام‌ستیزی دیرین و پیوسته دشمنان را در چارچوب راهبردها و سیاست‌های شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار و صهیونیسم بین‌الملل دانست و ادامه داد: این دشمنی با هدف جنگ روانی علیه اسلام و مسلمین هر روز به‌گونه‌ای پدیدار می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدام موهن و نژادپرستانه نشریه فکاهی شارلی ابدو بیش از هر چیز عناد و کینه‌ورزی دنیای غرب با مسلمانان را نشان می‌دهد، عنوان کرد: پیام اسلام پیام انسانیت، آرامش، عزت و سربلندی است؛ از این رو نظام استکبار از نفوذ اسلام حقیقی در بین مردم دنیا می هراسد.

فرمانده سپاه رشت اضافه کرد: دشمنان اسلام با کمک رسانه ها در تلاشند به نوعی اسلام هراسی و اسلام ستیزی و اسلام زدایی را در جهان گسترش دهند.

قاسمی، توهین به مقدسات به بهانه آزادی بیان را غیر قابل پذیرش دانست و یادآور شد: نشریه فرانسوی بار دیگر به بهانه واهی آزادی بیان اقدام به بازنشر کاریکاتورهای موهن خود به ساحت مقدس قرآن و رسول اسلام(ص) کرده که در واقع توهینی به همه مسلمانان و همه پیروان ادیان الهی در سراسر جهان است و قطعا اینگونه حرکات از سوی امت اسلام بی پاسخ نخواهد ماند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code