علمی و دانشگاهی > صنفی، فرهنگی

اقدامات دانشگاه اصفهان برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه

رییس دانشگاه اصفهان ضمن تشریح اقدامات این دانشگاه برای فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه، گفت: دانشگاه‌ها پیشگام ارائه آخرین دستاوردهای علمی به جامعه هستند و در این میان دانشگاه اصفهان در حوزه مدیریت سبز ورود کرده و اقدامات بسیاری انجام داده است.

به گزارش ورگ، هوشنگ طالبی روز سه‌شنبه در آیین افتتاحیه همایش بین‌المللی دانشگاه‌های سبز در دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: دانشگاه‌ها به عنوان نهادی پیشگام وظیفه ارائه آخرین دستاوردهای علمی را به صورت همایش بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسایل روز کشور استفاده بهینه از انرژی‌های سبز است، تصریح کرد: بر حسب این موضوع، دانشگاه‌های کشور به این حوزه ورود کرده‌اند و سعی دارند با برگزاری این همایش‌ها بتوانند گام مثبتی در جهت ترویج فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه بردارند.

رییس دانشگاه اصفهان با اشاره به رتبه دانشگاه اصفهان در میان دانشگاه‌های سبز جهان گفت: دانشگاه اصفهان در سال گذشته رتبه ۲۲۰ را در میان دانشگاه‌های دنیا کسب کرده و این نشان‌دهنده توجه به مدیریت سبز و کاهش مصرف انرژی در دنیا و همت دانشگاه‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری همایش‌ها علاوه بر مبادله علمی، تجربیات علمی کشور و جهان را به منصه ظهور می‌رساند، تصریح کرد: امیدواریم این تجربیات موجب فرهنگ‌سازی مدیریت سبز در جامعه شود.

طالبی با بیان اینکه این همایش میزبان اساتید و محققان از کشورهای مختلف است، گفت: مهمانانی از استرالیا، کرواسی، عراق و پاکستان در این همایش حضور دارند و شرکت‌های دانش بنیان کشور و جهان اقدامات خود در حوزه مدیریت مصرف انرژی را در قالب ۴۸ غرفه معرفی می‌کنند.

رییس دانشگاه اصفهان افزود: در این همایش ۱۸ نشست تخصصی و ۸۰ سخنرانی ارائه می‌شود.

طالبی با بیان اینکه دانشگاه اصفهان در پایین آوردن مصرف انرژی، استفاده مفید از مصرف آب از سه سال پیش کار خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: این دانشگاه با کمک مالی سازمان آب و فاضلاب اصفهان طرح استفاده از تصفیه پساب و آبیاری فضای سبز دانشگاه را عملی کرد.

وی ادامه داد: همچنین سیستم هوشمند موتورخانه‌ها و تصفیه‌خانه‌های دانشگاه نیز فعال است که نقش موثری در کاهش مصرف برق داشته است.

رییس دانشگاه اصفهان یادآور شد: آب موضوع حیاتی در کشور و بالاخص استان اصفهان است. سیل اخیر مدیریت منابع آب را به ما گوشزد می‌کند، زیرا آبی که هدر رفت، می‌توانست بهره‌برداری مناسبی داشته باشد و در رفع کمبود آب در فلات مرکزی کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

طالبی ابراز امیدواری کرد که با کنترل بهینه آب، بتوانیم از هدر رفت این منبع حیاتی پیشگیری کنیم.

به گزارش ورگ، “دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز” با حضور دانشمندان و دانشجویان ملی و بین‌المللی این حوزه، از امروز به مدت دو روز در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است. نخستین دوره همایش دانشگاه سبز به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۹۶ برگزار شد.

دستاوردهای دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور و جهان در ۴۸ غرفه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. رونمایی از سامانه مدل ملی تراز سبز، رونمایی از تمبر همایش و برگزاری نشست‌های تخصصی و سخنرانی‌های مختلف از جمله برنامه‌های جانبی دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در دانشگاه اصفهان است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code