استان ها > کهگیلویه و بویراحمد

اقدامات اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با ویروس کرونا تشریح شد

ورگ/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد اقدامات اوقاف و امور خیریه این استان را برای مقابله با کرونا تشریح کرد.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور با اشاره به برنامه اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در شرایط کنونی گفت: با گسترش ویروس کرونا پذیرش زائرانی که همه ساله در لحظه سال تحویل در جوار امامزادگان بودند ممنوع و آن را به ادارات شهرستانی و حتی فرمانداری‌ها اعلام کردیم.

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف متولی شرکت در مناسبت‌های ملی و مذهبی است، افزود: در حوادث سیل و زلزله برای تسکین آلام مردم کمک‌هایی را انجام دادیم و در شرایط کنونی برای کاهش دغدغه مردم کارگاهی در امامزاده عبدالله شهر ایجاد شد و روزی ۱۰۰۰ ماسک تولید و زیر نظر معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این طرح پارچه خریداری و چرخ خیاطی تهیه کردیم که افراد نیازمند و آسیب‌پذیر در این کارگاه مشغول می‌شوند تا از این راه درآمدی داشته باشند.

جنتی پور از تهیه و تولید ماسک توسط انجمن یاوران وقف شهرستان بهمئی خبر داد و تصریح کرد: خیرین با مراجعه به اوقاف شهرستان اقلام بهداشتی و درمانی و کمک‌ها را جمع‌آوری و به دست نیازمندان می‌رسانند.

وی «آستان مهربانی» را دیگر طرح اوقاف و امور خیریه در این ایام دانست و ادامه داد: تدبیری اتخاذ و مراکزی در بقاع متبرکه ایجاد شده تا به افراد آسیب‌پذیر در اطراف بقاع متبرکه کمک شود که ۱۳۰۰ بسته غذایی به افراد آسیب‌پذیر بقاع شاخص اختصاص داده شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی اقدامات یکساله اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: با توجه به بیماری کرونا و ممنوعیت حضور در بقاع متبرکه این آمادگی در اوقاف و امور خیریه استان وجود دارد که با همکاری صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد زمینه زیارت مجازی مردم در لحظه تحویل سال نو فراهم شود و سال جدید رنگ و جلوه مذهبی خود را داشته باشد.

به گزارش ورگ به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، جنتی پور بیان کرد: امیدواریم با همدلی و وحدت بتوانیم بر این ویروس منحوس پیروز شویم و جشن پیروزی را در امامزادگان استان برگزار کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code