استان ها > خوزستان

“اقتصاد مقاومتی” سیاست‌ راهبردی و جدی دولت است

ورگ/خوزستان معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی که مطالبه مقام معظم رهبری است، یکی از سیاست‌های راهبردی و جدی دولت نیز است.

حسینعلی امیری، امروز، پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه در حاشیه آیین کلنگ‌زنی فاز ۳ کارخانجات گروه صنعتی نوین چوب، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معاون اول رئیس جمهور، فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در کشور را بر عهده دارد و جلسات مربوط به اقتصاد مقاومتی نیز به صورت مرتب برگزار می‌شود.

به گزارش ورگ، وی افزود: موضوع اقتصاد مقاومتی که مطالبه مقام معظم رهبری است، یکی از سیاست‌های راهبردی و جدی دولت نیز است.

امیری تصریح کرد: در بخش‌هایی نیاز به اصلاح آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های دولت بوده است که اصلاح شدند. همچنین در بخش‌هایی نیاز به اصلاح قوانین بوده که این نیز انجام شده است.

وی عنوان کرد: همچنین دولت مبالغی در مورد اقتصاد مقاومتی تهیه کرده و به مجلس شورای اسلامی فرستاده است. بخشی از لوایح مربوطه نیز تصویب شده و اکنون در حال انجام و اجرا هستند.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: تقریبا از ۸۰ و چند لوایحی که در مجلس داریم، تقاضایی برای بررسی ۲۲ لایحه را در صحن مجلس داشته‌ایم. غالب این ۲۲ لایحه، با موضوع اقتصاد مقاومتی هستند.

امیری با بیان اینکه اراده همه اعضای هیات دولت، استانداران و بخش های مختلف، حکایت از این دارد که موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سیاست راهبردی دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: تسهیلاتی نیز برای واحدهای در حال انجام و واحدهایی که قبلا از شبکه فعالیت خارج شده بودند، اختصاص داده شده است و در چند سال گذشته باوجود تحریم هایی که علیه ما اعمال شده است، شاهد افتتاح واحدهای تولیدی در مناطق مختلف کشور هستیم.

وی بیان کرد: عزم دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی جزم شده و آن را انجام می‌دهیم و این سیاست ها است که می تواند کشور را از آسیب‌های اقتصادی مصون و اقتصاد کشور را مقاوم و وابستگی را کم کند. ضمن اینکه درآمد سرانه را بالا برده و موجب توسعه بیش از پیش کشور می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code