استان ها > گیلان

افزایش 10 درصدی تولید برنج مکانیزه در رشت

مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: تولید برنج به صورت مکانیزه امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.

مسعود اسدی پرور در گفت‌وگو با ورگ، اظهار کرد: رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است و تاکنون ظهور خوشه‌های برنج در ۲۰ درصد از شالیزارهای این شهرستان گزارش شده است.

وی افزود: امسال به دلیل شرایط آب و هوایی و همت کشاورزان رشتی وضعیت شالیزارها بهتر از سال گذشته است و به نظر می‌رسد شاهد افزایش تولید برنج سفید باشیم.

اسدی پرور ادامه داد: به طور میانگین هر ساله ۱۱ درصد برنج کشور در شهرستان رشت تولید می‌شود و امسال شالیکاران شهرستان رشت برای آبیاری مزارعشان مشکلی ندارند.

مدیر جهاد کشاورزی رشت با بیان اینکه تولید برنج به صورت مکانیزه موجب کاهش هزینه تمام شده و افزایش درآمد کشاورزان می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال تولید برنج به صوت مکانیزه نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش یافته است.

وی افزود: میانگین سطح زیرکشت در شهرستان رشت زیر ۶ دهم هکتار است و این میزان کم موجب می‌شود که تولید برنج برای برخی از کشاورزان صرفه اقتصادی مناسبی نداشته باشد.

اسدی پرور با اشاره به قیمت خوب برنج در بازار گفت: اگر این قیمت برنج تا زمان برنج ثابت بماند، سود بهتری نسبت به سال گذشته از فروش برنج نصیب کشاورزان خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر چه قیمت برنج امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است اما در زمان برداشت برنج به دلیل عرضه زیاد بازهم قیمت برنج کاهش پیدا خواهد کرد و این امر به نفع کشاورز نیست.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code