استان ها > لرستان

افزایش ۱۱۵ درصدی بازرسی بخش آرد و نان لرستان

ورگ/لرستان معاون سازمان صمت لرستان گفت: در حوزه آرد و نان ۱۱۵ درصد رشد بازرسی ۶۶ درصد افزایش پرونده‌ها و یک هزار و ۸۷ درصد افزایش ارزش پرونده‌ها را داشتیم که بخشی به علت نظارت بر سیلوها و بخشی به دلیل کم فروشی است.

فریبزر حسامی در شورای اطلاع رسانی لرستان اظهار کرد: اساس کار در حوزه تنظیم و نظارت بر بازار در شرایط حساس و اینکه با معیشت مردم سروکار دارد، اطلاع رسانی، جلب مشارکت مردم و القاءآرامش در حوزه اقتصادی به شهروندان است.

وی با اشاره به این‌که مطالبه مردم از ما آرامشی است که در سفره خود احساس کنند، عنوان کرد: در هشت ماه ابتدایی سال ۹۸ با ۳۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۱ هزار و ۲۲۵ مورد بازرسی داشتیم.

حسامی با اشاره به تشکیل سه هزار و ۹۹۶ پرونده با رشد ۷۲ درصدی ارزش مالی آن‌ها، تصریح کرد: ارزش این پرونده‌ها ۱۰۲ میلیارد ریال بوده است.
 
معاون سازمان صمت لرستان با اشاره به این‌که ستاد خبری ما در سال ۹۸ رشد ۲۳ درصدی داشته که رشد پرونده‌های ما در حوزه شکایات کتبی و تلفنی مردمی پنج درصد بوده، عنوان کرد: سازمان صمت با کلیه دستگاه‌های نظارتی همپوشانی نظارتی دارد، که در این مدت دو هزار و ۵۸۰ گشت مشترک برگزار و منجر به تشکیل ۳۸۹ پرونده شده است.

وی با بیان این‌که علی رغم جایگاه منطقه‌ای استان ما در حوزه قاچاق کالا رتبه یازدهم کشور را داریم، اظهار کرد: در این حوزه  ۵۸ درصد رشد بازرسی ۲۶ درصد افزایش پرونده‌ها و ۱۰ درصد کاهش ارزش پرونده‌ها را داشتیم.

حسامی با اشاره به این‌که کار ما برخورد با تخلف‌هاست، اضافه کرد: در حوزه آرد و نان ۱۱۵ درصد رشد بازرسی ۶۶ درصد افزایش پرونده‌ها و یک هزار و ۸۷ درصد افزایش ارزش پرونده‌ها را داشتیم که بخشی به علت نظارت بر سیلوها و بخشی به دلیل کم فروشی است.

معاون سازمان صمت لرستان تأکید کرد: بعد از افزایش سوخت تشدید بازرسی‌ها و گشت ضد احتکار داشتیم که باتوجه به اتفاقات سال گذشته و سال جاری در حوزه سامانه جامع انبارها، کاهش ۷۰ تا ۸۰ درصدی اختفا و احتکار را داریم.

وی ادامه داد: باتوجه به تنش‌های بازار در حوزه یلدا؛ شاید بهترین سال را در این حوزه تجربه کردیم دلیل این است که دولت با تأمین کالاهای اساسی در حوزه‌های پ مصرف عرضه و طرف عرضه متناسب بود.

حسامی تصریح کرد: انبارهای نگهداری گندم در سطح استان به تفکیک بررسی و به تخلفات رسیدگی شد، قاچاق سوخت اتوبوس‌های شهری با همکاری شرکت نفت بررسی و ۳۶ پرونده با ارزش ۳۵۰ میلیون ریال تشکیل و تمام کشتارگاه های مرغ بررسی و برای چهار کشتارگاه متخلف پرونده تشکیل شد.

معاون سازمان صمت لرستان عنوان کرد: در شرایط فعلی محدودیتی در عرضه کالاهای اساسی نداریم و انبار کالاهای اساسی شرایط مطلوبی دارد به طوری که پیش‌بینی‌های لازم تا ماه رمضان انجام شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code