استان ها > گیلان

افتتاح ۱۳۰۳ میلیارد تومان طرح عمرانی در شهرستان رشت

ورگ/گیلان فرماندار شهرستان رشت گفت: همزمان با ایام دهه مبارک فجر ۲۵۲ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۳ میلیارد تومان در شهرستان رشت به بهره برداری می رسد که برای ۲۲۸۳ نفر فرصت شغلی ایجاد می کند.

میرشمس مومنی زاده امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)، اظهار کرد: ایام دهه فجر بخشی از تاریخ ملت ایران است که اسلام و آموزه های اسلامی و مذهبی تولدی دوباره یافت.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه برنامه های چهل و یکمین سالگشت پیروزی انقلاب در سه محور برنامه های فرهنگی و هنری، عمرانی، مسابقات بین المللی دنبال می شود، گفت: بالغ بر ۲۰۰۰ برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در ایام دهه فجر برگزار می شود، همچنین افتتاح پروژه های خدمات رسان با حضور معاونان رییس جمهور و میزبانی از مسابقات بین المللی وزنه برداری از دیگر برنامه های محوری ایام دهه فجر است.

مومنی زاده با بیان اینکه ۲۵۲ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۳ میلیارد تومان در شهرستان رشت به بهره برداری می رسد که برای ۲۲۸۳ نفر فرصت شغلی ایجاد می کند، تصریح کرد: از این تعداد طرح های عمرانی ۲۰۴ پروژه دولتی با سرمایه گذاری ۲۵۷ میلیارد تومان، ۳۶ پروژه هم در بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۱۰۴۶ میلیارد تومان است و همچنین عملیات اجرایی ۱۲ پروژه به ارزش ۶۱۰ میلیارد تومان در ایام پیشرو کلنگ زنی خواهد شد.

مومنی زاده ادامه داد: در دهه فجر سال گذشته پروژه های عمرانی با اعتبار ۸۵۴ میلیارد تومانی به بهره برداری رسیدند که امسال علی رغم فشارهای اقتصادی حجم سرمایه گذاری پروژه های دهه مبارک فجر به ۱۳۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت که نشان دهنده رشد اقتصادی پروژه های عمرانی در سال جاری است.

وی ظرفیت های گردشگری را فرصت خوبی برای توسعه اقتصادی شهرستان دانست و افزود: با افزایش ظرفیت های گردشگری ماندگاری مسافران در شهرستان افزایش می یابد، با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز اماکن اقامتی و گردشگری برای میزبانی از مسافران آماده می شوند.

فرماندار رشت بیان کرد: با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم و بارش شدید برف و باران دور از انتظار نیست لذا دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران در آماده باش قرار گیرند.

وی اردوهای راهیان نور را فرصتی برای تقویت باور ایثار و شهادت عنوان و تصریح کرد: از اردوهای راهیان نور حمایت کنیم زیرا این اردوها سرمایه گذاری معنوی و فرهنگی محسوب می شوند.

مومنی زاده با اشاره به درپیش بودن روز درختکاری، افزود: درختکاری ریشه در فرهنگ دینی و ایرانی دارد که بهانه ای برای توسعه، حفظ و احیای محیط زیست است. به توسعه فضای سبز در شهر و حاشیه راهها تاکید می شود و ظرفیت کاشت ۱۰۰ هزار اصله نهال هم در سطح شهرستان وجود دارد.

وی انتخابات را نماد مشارکت سیاسی مردم و تعیین سرنوشت کشور دانست و افزود: تاکنون فرآیند انتخابات به خوبی پیش رفته، براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات در این ماموریت ملی همه دستگاه ها موظف به همکاری ملی با فرمانداری هستند.

فرماندار رشت تاکید کرد: مدیران دستگاه های دولتی از فعالیت له یا علیه کاندیدا اجتناب کنند، اما کارکنان در ساعات غیراداری می توانند فعالیت داشته باشند.

وی مشارکت حداکثری، امنیت و رقابت را از ارکان انتخابات دانست و گفت: وقتی در انتخابات همه نوع سلیقه ای حضور یابد، مشارکت و رقابت هم افزایش می یابد که امیدواریم میدان انتخابات برای مردم وسیع باشد زیرا مشارکت حداکثری موجب عزت و اقتدار ملت خواهد بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code