استان ها > همدان

افتتاح طرح توسعه تنها کتابخانه شهر اسدآباد در آینده نزدیک

مدیر کتابخانه‌های عمومی اسدآباد از افتتاح طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید رجایی این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد .

مهدی مرادیان تمجید در گفت‌و گو با ورگ، اظهار کرد: طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی اسدآباد به عنوان تنها کتابخانه شهر اسدآباد در صورت تجهیز در هفته کتاب افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید .

وی  با اشاره به اینکه برای این طرح افزون بر 700 میلیون تومان هزینه شده است، افزود : در حال حاضر تجیز طرح توسعه این پروژه نیز به 200 میلیون اعتبار نیاز دارد .

مرادیان‌تمجید با بیان اینکه در این پروژه 270 متر به زیربنای کتابخانه عمومی رجایی اسدآباد اضافه شده است، گفت: با اتمام این طرح، هم اکنون کتابخانه شهید رجایی اسدآباد به 670 مترمربع افزایش  یافته و در کنار  احداث  یک سالن عمومی ، 2 سالن مجزا “وی آی پی” هر سالن با ظرفیت 100 نفر ساخته شده که  امکان استفاده به صورت همزمان برای برادران و خواهران در این  سالن‌ها به وجود آمده  است .

وی با اشاره به پروژه کتابخانه  استاندارد اسدآباد نیز تصریح کرد: متولی این پروژه راه و شهرسازی بوده و به دلیل به طول انجامیدن عملیات اجرایی طرح قرار است با پیگیری‌ها این طرح از راه‌و شهرسازی برای تسریع در تکمیل و اتمام پروژه به نهاد کتابخانه‌های استان واگذار شود .

مرادیان تمجید سرانه کتابخانه‌های شهرستان اسدآباد را  1.3 مترمربع به ازای هر 100 نفربرشمرد و  گفت: این سرانه به نسبت میانگین استان که 2.5  مترمربع برای هر  100نفر است کمتر بوده و رفع این مشکل با ساخت کتابخانه استاندارد شهرستان  مرتفع خواهد شد .

وی در ادامه از اهدا بیش از 3 هزار جلد کتاب توسط اسدآبادی‌ها به کتابخانه‌های این شهرستان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر 2500 نسخه از کتابهای اهدایی ثبت کتابخانه شده‌اند.

مرادیان تمجید اضافه کرد: کتابخانه‌های عمومی شهری و روستایی  اسدآباد در حال حاضر دارای 3800 عضو فعال کتابخانه‌ای هستند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *