استان ها > گیلان

افتتاح تیر الکترونیکی ایران و آذربایجان در گذرگاه مرزی آستارا

‌تیر الکترونیکی گمرکات زمینی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در گذرگاه مرزی آستارا افتتاح شد.

‌به گزارش ورگ، مهدی میراشرفی، رئیس گمرک ایران در آئین افتتاح این پروژه اظهار کرد: «تیر الکترونیکی» تسهیل ترانزیت، کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت و جلوگیری از جعل اسناد را در مراودات ترانزیتی فیمابین در پی دارد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران پیش از این طرح مذکور را با کشور ترکیه اجرایی کرده است و هم اکنون فاز نخست این طرح با کشور جمهوری آذربایجان در مرز آستارا راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون مسئولان حاضر در این مراسم، آستارای ایران را جهت برگزاری نشست مرزی و جمع بندی مباحث مرتبط با امورات گمرک به سمت آستارای آذربایجان ترک می‌کنیم.

به گزارش ورگ، این مراسم با حضور «مهدی میراشرفی» رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران و «صفر مهدی اف» رئیس گمرک جمهوری آذربایجان و سایر مسئولان بلند پایه دو کشور در هتل بین المللی اسپیناس آستارا برگزار شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده است و مرز زمینی آن از لحاظ تردد کامیون‌ها، پر ترددترین مرز شمال کشور محسوب می‌گردد.

آستارا از طریق مرز زمینی با کشور جمهوری آذربایجان، مرز دریایی با کشورهای حوزه دریای خزر و راه آهن با کشورهای آذربایجان، روسیه و سایر کشورهای اروپایی مراودات اقتصادی و تجاری دارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code