استان ها > قزوین

اعطای تسهیلات اشتغال در صنایع‌دستی ضعیف است

استاندار قزوین گفت: اعطای تسهیلات اشتغال در بخش صنایع‌دستی خیلی ضعیف است و کمتر استفاده‌شده درحالی‌که می‌تواند برای اشتغال زنان سرپرست خانوار مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ورگ، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، هدایت الله جمالی‌پور، استاندار قزوین، در اولین جلسه کار گروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: نمی‌خواهیم مدیران را درگیر جلسات بدون نتیجه کنیم اما جلساتی که به اشتغال و تولید کمک می‌کند یک نوع اتاق فکر است که باید جدی گرفته شود.

استاندار قزوین با اشاره به جایگاه صنعتی و کشاورزی استان تصریح کرد: میزان صادرات استان به‌هیچ‌وجه زیبنده ظرفیت‌های موجود استان نیست؛ ما باید در سطح ملی هم نقش‌آفرین باشیم و چشم‌انداز یک میلیارد دلاری حداقل برنامه‌ای است که باید برای آن اقدام کرد.

جمالی‌پور بیان کرد: ازاین‌پس مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی که موفق عمل کنند تشویق شده و برای مدیران ضعیف هم سیاست تنبیه را اجرا می‌کنیم.

وی افزود: اعطای تسهیلات اشتغال در بخش صنایع‌دستی خیلی ضعیف است و کمتر استفاده شده درحالی‌که می‌تواند برای اشتغال زنان سرپرست خانوار مورد استفاده قرار گیرد؛ ضمناً لازم است صنایع‌دستی روستایی جدی گرفته شود و از تسهیلات روستایی برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار استفاده کنیم.

جمالی‌پور ضمن دفاع از مدیران کارآمد گفت: مدیری که سه بار در جلسات مهم غیبت غیرموجه داشته باشد باید برود و مدیری که کارآمد باشد اگر عالم و آدم هم بگوید باید برود نمی‌گذارم؛ ضمن اینکه تشویق و تنبیه انضباطی جدی است.

استاندار قزوین ضمن اشاره به اینکه هنر ما باید حل مشکلات باشد نه مانع‌تراشی، بیان کرد: باید در ردیف پنج استان شاخص کشور در صادرات باشیم و بازار اشتغال و اقتصاد را با صادرات رونق بخشیم.

وی افزود: متأسفانه بااین‌همه ظرفیت صنعتی و کشاورزی سهم صادرات استان قزوین خیلی پایین است، در این خصوص علت باید بررسی شود این موضوع برای ما حیاتی است و باید یک کارگروه اختصاصی برای آن تعیین و مسائل را بررسی کند به‌ویژه پایین بودن صادرات محصولات کشاورزی که جای نگرانی دارد و از اتاق بازرگانی انتظار داریم در این موضوع ورود کند.

استاندار قزوین در پایان بیان کرد: اشتغال، تولید و صادرات برای ما مهم است و چون هم دولت و هم سرمایه‌گذار به استان ما به‌عنوان یک فرصت نگاه می‌کند باید کمک کنیم تا بااین‌همه توانمندی در حوزه اشتغال و اقتصاد بتوانیم نقش خود در کشور را به‌درستی ایفا کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code