استان ها > گیلان

اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات با قاطعیت وظایفشان را انجام دهند

ورگ/گیلان امام جمعه بندرانزلی گفت: اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات باید کارشان در همه بخش ها طبق قانون و بدون هیچ اعمال سلیقه شخصی، گروهی، حزبی و … با قاطعیت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات مجلس پیش رو، اظهار کرد: مسئله انتخابات یکی از مسائل بسیار مهم و حساس در کشور و یکی از مظاهر مهم مردم سالاری دینی است که مایه اقتدار و پیشرفت برای نظام و انقلاب اسلامی به شمار می رود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بنابراین دشمنان مسئله‌ی انتخابات را در کشور ما همیشه رصد و برنامه ریزی می کنند و نیز مردم، مسئولین و نیروهای انقلاب توجه ویژه ای به موضوع انتخابات خصوصا انتخابات مجلس پیش رو دارند.

امام جمعه بندرانزلی با توجه به اینکه روند برگزاری انتخابات و ثبت نام کاندیداها و تشکیل هیات های اجرای آغاز شده، افزود: افرادی که در انتخابات داوطلب شدند و ثبت نام کردند لازم است بیاندیشند و جوانب مختلف انتخابات را بسنجد؛ انتخابات صرفا داشتن مدارک لازم و ثبت نام کردن نیست، محاسبات و ویژگی های خاصی دارد که باید نسبت به آنها توجه ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کاندیداها در صورتی که هچگونه امکانی برای انتخاب شدنشان نیست، نباید بیایند در صحنه هزینه کنند؛ برخی حتی درصد آرایی که می آورند تک رقمی است، نمی شود انسان چون تصمیم گرفته در انتخابات شرکت کند به بیت المال، وقت، اعتماد مردم و سایر مسائل بی توجهی کند.

امام جمعه بندرانزلی، اظهار کرد: افرادی که کاندید می شوند بدانند این مسئولیت چقدر حساس و نیازمند و دارای چه ویژگی هایی است یا اینکه آیا فرد در این عرصه موفق و مثمر ثمر خواهد بود بسیار مهم است؛ فرایند انتخابات در بخش های مختلف برای نظام هزینه های سنگین مادی و معنوی دارد و باید به آن توجه شود.

حجت الاسلام شمس الدین، تاکید کرد: در بحث انتخابات؛ مسئولین انتخابات خصوصا هیات اجرایی که تشکیل و فعالیتش آغاز شده بدانند خودشان را باید در برابر خدا قرار دهند مسئولیت سنگینی در برابر خداوند متعال، مردم، شهدا و خانواده هایشان و نظام اسلامی دارند.

وی با تاکید بر اینکه هیات اجرایی انتخابات در شهرستان می توانست ترکیب متنوع تر و کارآمدتری داشته باشد و وزین تر تشکیل شود، خاطرنشان کرد: اعضای هیات های اجرایی انتخابات باید کارشان در همه بخش ها طبق قانون و بدون هیچ اعمال سلیقه شخصی، گروهی، حزبی و … باشد و نباید در انجام وظایفشان کوتاهی کنند.

امام جمعه بندرانزلی، یکی از وظایف مهم هیات اجرایی را بررسی صلاحیت کاندیداها عنوان کرد و گفت: هر کسی که واجد شرایط لازم نیست باید رد صلاحیت شود؛ در انتخابات های گذشته این را دیده ایم و اخیرا نیز شنیده ایم که به بعضی از هیات های اجرایی گفته اند همه را تایید کنید تا هر کسی صلاحیت نداشت در شورای نگهبان مشخص شود که اگر اینچنین رفتار شود خلاف مسئولیت قانونی و شرعی آنهاست است و در اینصورت جایگاه هیات اجرایی بی معناست.

خطیب جمعه بندرانزلی، همچنین عنوان کرد: در بحث انتخابات، کمیسیون بررسی تخلفات همانطور که پیش از ثبت نام فضا را رصد و تخلفات را مستندسازی می کرد، باید در مراحل پیش رو با جدیت و قاطعیت به وظایف خودش عمل کند و نگذارند کسی فضای رقابت سالم در انتخابات را خدشه دار کنند؛ هر اتفاقی که در انتخابات و رقابت سالم خدشه ایجاد کند خلاف است باید با آن برخورد شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین، گفت: علاوه بر هیات های اجرایی، شورای نگهبان و بخش های دیگر؛ دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به ویژه فرماندار که در راس دستگاه اجرایی شهرستان است و مسئولیت سنگین اجرای انتخابات را برعهده دارد باید با رصد کردن فضای انتخابات، مانع ایجاد خدشه در انتخابات و تصمیم گیری صحیح و آزادانه مردم شود، خصوصا فضای مجازی که بدون هیچ نظارتی مطالب علیه افراد در آن منتشر می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code