استان ها > اصفهان

اشتغالزایی ۱۴۰۰ نفر در دوران کرونا اتفاق بزرگی است

ورگ/اصفهان رئیس دادگستری شاهین شهر گفت: سیستم قضاییه کشور دو سیاست مبارزه با فساد در اقتصاد و صنعت و همچنین رفع موانع تولیدکنندگان را دنبال می کند.

محمود باقری عصر امروز یکشنبه (۲۸ اردیبهشت ماه) در حاشیه بازدید از کارخانجات گروه صنعتی انتخاب (اسنوا) اظهار کرد: این بازدید در سال جهش تولید و در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و همچنین دستورالعمل نحوه اجرای این سیاست ها انجام شد.

وی با بیان اینکه هدف از این بازدید آشنایی با نقاط قوت، ضعف و مشکلات مجموعه های تولیدی است، تاکید کرد: این مجموعه ها در رتبه اول افتخارآفرینی کشور هستند و عملکرد آنها قابل تحسین است.

وی با اشاره به فعالیت نیروهای جوان و متخصص گروه صنعتی انتخاب در سه شیفت کاری، تاکید کرد: باعث خوشحالی است که طی ماه های اخیر نزدیک ۱۴۰۰ نفر نیرو به گروه صنعتی انتخاب اضافه شده که این اشتغالزایی، اتفاق بزرگی برای کشور محسوب می شود.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید و رفع موانع پیش روی آن، گفت: باید موانع کُند کننده مجموعه های تولیدی را برطرف کنیم.

وی در خصوص حمایت مجموعه قوه قضاییه از بخش تولید، اظهار کرد: با توجه به تاکید رئیس قوه قضاییه و در عمل برای اجرای سیاست های کلی با تشکیل ستاد مرکزی و در ذیل آن در شهرستان ها دو هدف مبارزه با فساد در اقتصاد و صنعت و همچنین رفع موانع تولیدکنندگان دنبال می شود.

به گزارش ورگ، دادستان شاهین شهر نیز در این دیدار در خصوص عملکرد سیستم قضایی کشور در شرایط کنونی کشور جهت حمایت از تولید، اظهار کرد: به دنبال شیوع بیماری کرونا در کشور و برای حمایت از فعالان اقتصادی، ذیل مصوبات ستاد ملی کرونا تمام تصمیمات در راستای حمایت از تولید اتخاذ شده است و سیستم قضایی این شهرستان نیز به همین منظور سیاست حمایت از تولید و جهش تولید را دنبال می کند.

سیدنصرالدین صالحی افزود: امسال با وجود مشکلات ناشی از شیوع کرونا، چرخ تولید این شهرستان با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی همچنان در حال حرکت است و خوشبختانه تعداد قابل توجهی از کارگران در حال فعالیت هستند.

وی در خصوص وضعیت واحدهای تولیدی شهرستان شاهین شهر، گفت: شیوع کرونا موجب ایجاد مشکلاتی برای واحدهای تولیدی و حتی تعدیل نیرو در آن شد.

دادستان شاهین شهر با بیان اینکه شاهین شهر به عنوان یکی از شهرستان های اقتصادی کشور، دارای شهرک ها و واحدهای صنعتی متعددی است، تاکید کرد: در کنار مشکلات موجود و حتی کاهش ظرفیت و تعدیل نیرو، این واحدها همچنان در حال فعالیت هستند، البته اکنون بسیاری از مشکلات مرتفع شده است.

وی ادامه داد: برخی تعدیل نیروها به صورت موقت رخ داده است که در تعامل با سازمان تامین اجتماعی از طریق بیمه بیکاری این مشکل پوشش داده شده اما با بازگشت واحدها به روند سابق، کارگران نیز به فعالیت بازگشته اند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code