استان ها > گیلان

استقبال از دهه کرامت با «آهوانه‌ها» در گیلان

ورگ/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان گفت: ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت با عنوان «آهوانه‌ها» در مراکز فرهنگی و هنری، گروه‌ها و انجمن‌های مجازی این نهاد برگزار می شود.

اسفندیار ضیایی در جمع خبرنگاران، از برگزاری ویژه برنامه های دهه کرامت با عنوان «آهوانه ها» در گیلان خبر داد و اظهار کرد: پرورش تفکر دینی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی و تبیین ویژگی‌های شخصیتی حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) برای آینده‌سازان، از اهداف برگزاری این ویژه‌برنامه‌ها به‌شمار می‌رود.

وی سوم لغایت سیزدهم تیرماه ۱۳۹۹ را مصادف با دهه کرامت دانست و گفت: این ویژه‌برنامه‌ها در مراکز فرهنگی و هنری، گروه‌ها و انجمن‌های مجازی این مجموعه برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، توجه همزمان به فعالیت‌های میدانی و حضور موثر در فضای مجازی را شاخصه این فعالیت‌ها دانست و تصریح کرد: قصه‌گویی، آشنایی مخاطبان با احادیث معصومین(ع)، خوانش شعر، معرفی کتاب، آموزش کاردستی و بحث‌های آزاد از جمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ادبی این دهه است.

ضیایی عنوان کرد: ویژه‌برنامه بزرگداشت روز دختر، دیدار با کودکان و نوجوانان بستری در مراکز درمانی، برپایی کارگاه سرودخوانی مجازی و ارایه دل‌نوشته‌ها از سوی کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های دهه کرامت کانون پرورش فکری گیلان است.

وی به اهمیت تعمیق باورهای دینی مخاطبان اشاره کرد و با ماندگاری ارایه آموزه‌های دینی به کودکان و نوجوانان، گفت: این امر لازمه بسترسازی تربین دینی و اسلامی است و ایام پربرکت دهه کرامت می تواند فرصتی مغتنم برای نیل به این هدف مهم محسوب شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code