استان ها > ایلام

استفاده از شیشه دودی برای وسایل نقلیه در چه صورتی مشمول جریمه می‌شود؟

ورگ/ایلام رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: استفاده از شیشه دودی برای وسایل نقلیه به نحوی که راننده و سرنشینان قابل تشخیص نباشند ممنوع است.

 سرهنگ “ابوالفضل کهزادی” اظهار کرد: با شروع فصل گرما برخی از رانندگان به جهت جلوگیری از تابش نورخورشید به داخل خودورها اقدام به نصب برچسپ دودی بر روی سطوح داخلی شیشه ها می کنند که این امر علاوه بر اینکه سبب کاهش میدان دید راننده به ویژه در شرایط نامساعد جوی و تاریکی هوا می‌شود باعث افزایش وقوع تصادفات شده و می تواند تبعات سوء امنیتی و ناهنجاری های اخلاقی به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه درقوانین و مقررات راهور به میزان مجاز شیشه دودی به صورت کمی و درصدی اشاره نشده است، گفت: استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشنان قابل تشخیص نباشند تخلف محسوب شده و برابر جدول جرایم تخلفات راهنمایی و رانندگی مرتکبان در کلان شهرها و مراکز استان ها و جاده ها500و یک هزار ریال و درسایر شهرها 300و 5 هزار ریال جریمه می شوند.

کهزادی ادامه داد: در مراکز تعویض پلاک خودور، نیز چنانچه میزان غلظت شیشه های دودی خودروهای نوشماره دارای مجوز از موسسه استاندارد نباشند یا دیگر خودرو ها برچسپ های غیرمجاز شیشه دودی داشته باشند به نحوی که از فاصله ی سه متری به تشخیص افسر کارشناس ،راننده و سرنشین خودرو دیده نشوند، تا رفع اثر از اقدام به انجام روند تعویض پلاک خوداری می شود .

رئیس پلیس راهوراستان  گفت: تذکرات لازم به نصابان داده شده است که  درصورت نصب برچسپ های غیرمجاز و عدم توجه به ضوابط برابرمقررات با آنها رفتار خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code