فرهنگی و هنری > دین و اندیشه

استاد حوزه و دانشگاه:هیئات مذهبی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: هیئات مذهبی می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار باشند که لازم است در این راستا گام بردارند.

به گزارش ورگ، حجت‌الاسلام علیرضا تکیه‌ای در همایش «پرچمداران بصیرت» که با حضور نماینده ولی فقیه کردستان برگزار شد، با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه اظهار کرد: هیئات مذهبی می‌توانند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارند و در این راستا تاثیرگذار باشند.

وی عنوان کرد: احیای فرهنگ امام حسین باید از هیئات مذهبی آغاز شود و کم کم به جامعه برسد چرا که هیئات خود مردمی اداره می‌شوند و می‌توانند زمینه گسترش این فرهنگ را در جامعه مهیا کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امام حسین در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر و حفظ دین مبین اسلام قیام کرد، افزود: باید برای حفظ اهداف امام حسین و ترویج آن در جامعه کوشا باشیم.

وی همچنین بر ترویج وحدت اسلامی و حفظ آن بین مسلمانان تاکید کرد و گفت: دشمنان همواره در پی ضربه زدن به اهداف و آرمان‌های نظام هستند و می‌خواهند مردم را با تفرقه و اختلاف از هم دور کنند اما انچه که می‌تواند خاری در چشم دشمنان باشد حفظ وحدت است که نباید به فراموشی سپرده شود.

استاد حوزه و دانشگاه خواستار برخورد درست با جوانان شد و گفت: بسیاری از مخاطبین هیئات مذهبی را جوانان تشکیل می‌دهند و باید با برخورد درست با جوانان زمینه آگاه‌سازی و روشنگری آنها در جامعه فراهم شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان نیز در این مراسم با تسلیت ایام محرم اظهار کرد: بقاع متبرکه استان کردستان ظرفیت مناسبی برای برگزاری برنامه‌های مناسبتی و مذهبی به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام کاروند با اشاره به وجود بقاع متبرکه در شههرای مختلف استان اضافه کرد: بقاع متبرکه استان آماده برگزاری برنامه‌های ایام محرم است و هیئات مذهبی می‌توانند از این ظرفیت بهره ببرند

وی برگزاری همایش پرچمداران بصیرت را در روز نخست ماه محرم‌الحرام فرصت ارزشمندی برای گرایش مردم به سمت فعالیت‌های محرم و استقبال جوانان از برنامه‌های این ایام دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج نیز در این مراسم برنامه‌های این اداره را در ایام محرم اعلام و بر رعایت منشور شورای هیئات مذهبی و داشتن نظم در دسته‌جات دسته‌روی در ایام محرم تاکید کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا کاوه همچنین بر ایجاد تیم‌های نظارتی در هیئات دسته‌روی تاکید کرد و افزود: باید مسائل اخلاقی در هیئات مذهبی نیز رعایت شود.

در ادامه این مراسم منشور ۲۰ گانه شورای هیئات مذهبی توسط نورعلی خزاعی رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان قرائت شد.

مدیحه‌سرایی روح‌الله قاسمی از مداحان بومی استان در این مراسم، اهدای اقلام فرهنگی توسط شورای هیئات مذهبی، اداره‌کل تبلیغات اسلامی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه شامل شال عزا و پیراهن مشکی به پیرغلامان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code