استان ها > اصفهان

از اول بهمن، آموزش در مقاطع اول و دوم ابتدایی حضوری است

ورگ/اصفهان مدیر آموزش و پرورش اردستان با بیان اینکه از اول بهمن ماه مدارس ابتدایی اردستان باز است، گفت: با مصوبه ستاد ملی کرونا کلاس های اول و دوم ابتدایی در مدارسی که کمتر از ۵۰ نفر دانش آموز دارد به صورت حضوری است و مابقی کلاس های ابتدایی به صورت مجازی درس های خود را پیگیری می کنند.

علی اصغر مومنیان شامگاه (چهارشنبه-۲۴ دی ماه) در شورای آموزش و پرورش اردستان اظهار کرد: با حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان، ۵۰ تبلت برای دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت تهیه شد، همچنین کمیته امداد و بهزیستی در شناسایی افراد بی سواد در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال به آموزش و پرورش شهرستان کمک کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع کلاس های مجازی، دانش آموزان اردستانی با کمبود گوشی های هوشمند روبرو بودند، افزود: با همکاری مدیران و معلمان مدارس شهرستان به همراه تلاش خیران تعداد ۷۰ گوشی هوشمند و تبلت برای دانش آموزان نیازمند تهیه شده است.

به گزارش ورگ، مدیر آموزش و پرورش اردستان، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا، ظرفیت های نهفته آموزش و پرورش را آشکار کرد و معلمان امسال، آموزش دانش آموزان را به روش های مختلف پیگیری کردند.

مومنیان با بیان اینکه از اول بهمن ماه مدارس ابتدایی اردستان باز است، گفت: با مصوبه ستاد ملی کرونا کلاس های اول و دوم ابتدایی در مدارسی که کمتر از ۵۰ نفر دانش آموز دارد به صورت حضوری است و مابقی کلاس های ابتدایی به صورت مجازی درس های خود را پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه هیچ روش آموزشی جای روش حضوری را نمی گیرد، اضافه کرد: همچنین کلاس های عملی در هنرستان های شهرستان به صورت حضوری برگزار می شود.

خانواده‌ها نگران بازگشایی مدرسه‌ها نباشند

همچنین معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان در این مراسم، همدلی و همکاری خانواده‌ها با مدرسه را در دوران کرونا بیش از قبل دانست و گفت: خوشبختانه در این مسیر سخت، خانواده‌ها پابه ‌پای معلمان پیش رفته و در امر آموزش کمک های موثری کردند.

علیرضا فرحبخش افزود: در مورد بازگشایی مدرسه‌ها از تصمیم ستاد ملی کرونا تبعیت می‌شود و آموزش بر اساس شرایط هر شهرستان به صورت مجازی و حضوری با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین سلامت دانش‌آموزان اولویت همه مسئولان است، خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده برای شروع مجدد کلاس های حضوری از اول بهمن ماه، خانواده‌ها نگرانی در زمینه بازگشایی مدرسه‌ها نداشته باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code